اصول انبار داری مقاطع فولادی

در این مقاله میخواهیم درباره ی انبار داری و اصول انبار داری مقاطع فولادی صحبت کنیم. مهم ترین و اصلی ترین بخش یک سازمان و شرکت انبار آن می باشد ،محصولات فلزی و فولادی از جهت اندازه و سایز و انواع و اقسام و کارایی و کاربرد خود دارای تنوع بالایی می باشند ،این محصولات از سایز و ابعاد کوچیک مثل سیستم های لوله کشی تا محصولات با ابعاد و سایز یزرگ تر مانند ورق های چند تنی می باشند.

 

بیشتر بخوانید : میلگرد حرارتی و نکات آن

 

اصول انبار داری مقاطع فولادی

 

جهت مشاهده آخرین اخبار آهن آلات ما را در صفحه مجازی اینستاگرام دنبال کنید.

انبار چیست ؟

منظور از انبار یک مکان یا یک ساختمان و یک محیطی است که برای نگهداری و مراقبت از مواد اولیه ، تجهیزات و یک تا چند نوع کالا استفاده می شود، همچنین انبار میتواند یک مکان خیلی کوچک مانند خانه باشد یا یک مکان بسیار بزرگ مانند انبار کارخانه های فولاد. اگر انبار در مکان تولید و توزیع و مصرف محصول باشد دسترسی دقیق ورورد و خروج کالا را به ما میدهد.

 

انواع انبار :

1) انبار پوشیده

2) انبار سرباز

3) انبار سر پوشیده

 

برای استعلام قیمت آنلاین آهن آلات و محصولات ساختمانی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.

 

1)انبار پوشیده به انباری می گویند دور تا دور و اطراف و سقف آن بسته است، در انبار های پوشیده کنترل دما و رطبت قابل کنترله همچنین از ورود گرما و سرما به داخل محوطه جلوگیری میشود و قطعات و محصولات در ایمنی کامل و مطمئن می باشند.

2)انبار های سرباز از اسمشان هم مشخص است بدون دیوار و سقف در یک محیط کاملا باز می باشند. در این انبار ها قطعات و محصولاتی که در مقابل باد و طوفان و بارندگی و آفتاب هیچ صدمه ایی نمی بینند مانند: انواع سنگ ها و سرامیک، کابل ها و لوله ها .

3) انبارسر پوشیده به انباری میگویند که فقط سقف دارند و از اطراف کاملا باز هستند. این انبارها در مقابل آفتاب و باران و باد از قطعات و محصولات فولادی مانند تیرآهن و میلگرد ها محافظت می کند. همچنین در این انبار ها باید روی قطعات فولادی چیزی مثل مشمع بیندازیم که خاک روی آنها نشیند زیرا خاک سبب زنگ زدگی قطعات می شود.

 

انبار داری چیست؟

انباردار به فردی می گویند که مسئولیت مراقبت و نگهداری و ورود و خروج و کنترل محصولات یا قطعات یا کالاهای داخل انبار را دارد. انبار داری کاری بسیار حساس  ومهم می باشد که این وظیف را نمیتوان به هرکس بدهند، در انبار داری دریافت محصول یا کالا و مراقبت و نگهداری و تحویل کالا جزء اصول اساسی انبار داری می باشد. همچنین در حال حاضر تعدادی از انبار ها به صورت خودکار و مکانیزه شدند و نیازی دیگر به نیروی کار انسانی نمی باشد اما در بیشتر انبار ها به روش سنتی و قدیمی یعنی خروج کالا به صورت ثبت دستی می باشد.

فرایند اصلی در انبار داری :

1)پذیرش کالا

2)جابجایی و جاگذاری کالا

3) انتخاب و جمع آوری کالا

4)تحویل کالا

اصول انبار داری مقاطع فولادی :

 

_ میحط مناسب برای هر محصول و قطعات فولادی در نظر بگیریم و محصوا را در همان میحط و محل مشخص شده قرار دهیم.

_ مکان دقیق هر محصول یا قطعات و کالا در دفتر ثبت اسناد یا سامانه مدیریت نوشته و ثبت کنیم.

_ بعد از اتمام مراحل تحویل محصول یا قطعات ،خود صاحب محصول یا وکیل و نماینده آن رسید یا قبض امضا کنند.

 

 

اصول طبقه بندی قطعات فولادی در انبار :

طبقه بندی محصولات و قطعات فولادی در انبار به ما در شناخت و آگاهی کامل از تنوع محصولات موجود در آن کمک شایانی می کند. انواع طبقه بندی قطعات فولادی در انبار عبارتند از :

1) طبقه بندی کالاهای ضروری

2) طبقه بندی استاندارد

3) طبقه بندی انبار ( طبق مراحل انجام کار و زمان مصرف )

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید