افزایش قیمت آهن و میلگرد

تسنیم نوشت: رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با گلایه بر اینکه هنوز خرید و فروشی در بازار انجام نشده اما آهن و میلگرد گران شده اند، گفت: مقصر اصلی این افزایش قیمت ها را ما تولیدکنندگان می دانیم.

 

بیشتر بخوانید «: پی ساختمان یا فونداسیون چیست 

 

 

 

افزایش قیمت آهن و میلگرد

جهت مشاهده و اطلاع از آخرین اخبار آهن و مصالح ساختمانی ما را در صفحه مجازی اینستاگرام دنبال کنید.

افزایش قیمت آهن و میلگرد :

در هفته گذشته بازار خرید و فروش آهن با رشد قیمت ها روبرو شده است. این افزایش قیمت در حالی به وجود آمده که هنوز معاملات در بازار رونق نداشته و در اوایل اردیبهشت ماه بازار شاهد رونق معاملات و افزایش ساخت و ساز خواهد بود.

حمیدرضا رستگار به عنوان رئیس اتحادیه فروشندگان آهن در خصوص دلایل افزایش قیمت آهن آن هم در هفته نخست سال 1401 گفت: متاسفانه بازار در نیمه دوم اسفندماه سال گذشته با رشد 1500 تومانی در قیمت هر کیلو میلگرد روبرو شد. در آن مقطع برای ما این سوال مطرح شد که به چه دلیل افزایش قیمت ها به وجود امده است.

وی با اشاره به اینکه در هفته نخست فعالیت واحدها در سال جاری بازار با افزایش 500 تومانی هر کیلو ملیگرد روبرو شده است، افزود: در مجموع از اسفند تا 20 فروردین ماه بازار شاهد رشد دو هزار تومانی تیرآهن و میلگرد در هر کیلو است.

رئیس اتحادیه فروشندگان اهن دلایل افزایش قیمت ها را افزایش قیمت دستمزد و تغییرات قیمتی توسط واحدهای تولیدی عنوان کرد و گفت: هنوز در بازار معامله ای نشده که ما به مشتریان قیمت ها را بالا بگوییم ما مقصر اصلی افزایش قیمت ها را واحدهای تولیدی می دانیم.

 

افزایش 10 تا 15 درصدی میلگرد و آهن :

رستگار تاکید کرد: در حال حاضر هیچ توجیهی برای افزایش قیمتها وجود ندارد اگر واحدهای تولیدی بخواهند افزایش دستمزدها را عنوان کنند رقم ها به حدی نیست که بازار مدام با افزایش قیمت روبرو باشد علاوه بر این تغییرات بین المللی نیز نمی تواند تاثیری بر بازار داخلی اهن داشته باشد.

وی تصریح کرد: نباید مصرف کنندگان تاوان مشکلات صادراتی تولیدکنندگان را پرداخت کنند. امروز هر کیلو تیرآهن از 15 هزار و 800 تومان به 17هزار و 500 تومان رسیده است و هیچ پاسخی نیز در مورد دلایل افزایش قیمت ها عنوان نمی شود. در مجموع به نظر می رسد دولت باید تدبیر مناسبی را برای ساماندهی قیمت محصولات فولادی اعمال نماید تا بازار شاهد این نوسانات قیمتی نباشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن تاکید کرد: ما هنوز معامله ای انجام نداده ایم و طبیعتا اوایل اردیبهشت ماه خرید و فروش ها آغاز می شود چرا باید در شرایطی که بازر خرید و فروشی ندارد آهن گران شود.

(منبع خبری تسنیم)

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید