افزایش قیمت مصالح ساختمانی تا آخر سال

” افزایش قیمت مصالح ساختمانی تا آخر سال “

 

افزایش قیمت مصالح ساختمانی تا آخر سال

در بازار مسکن اغلب کشورهای دنیا شده قیمت مصالح ساختمانی افزایش یافته و ممکن است این روند تا افزایش قیمت مصالح ساختمانی تا آخر سال ادامه خواهد داشت .

 

برای مطالعه بیشتر : چهار پهلو چیست و کاربرد آن

 

به گزارش تجارت‌نیوز، افزایش قیمت مصالح ساختمانی در دو سال گذشته باعث شد تا هزینه ساخت در دنیا رشد کند و تامین مسکن برای اغلب مردم دنیا به یک معضل بزرگ تبدیل شود.

به نقل از بازار، فایننشال تایمز در گزارش اخیر خود با اشاره به بحران‌هایی اقتصادی ناشی از افزایش تورم و چالش‌های مالی مرتبط با آن و درگیری‌های روسیه و اوکراین نوشت: «در شرایطی که افزایش قیمت مصالح ساختمانی به معضلی بزرگ برای فعالان این صنعت و مردم تبدیل شده است، انتشار گزارش‌هایی که خبر از تداوم این وضعیت دارند بسیار نگران کننده است. نگرانی در مورد تورمی که می‌تواند صنعت ساختمان را درگیر کند و این بار ریشه آن جنگی است که در اروپا شروع شده است و کشورهای بزرگی که در تولید فلزات و مصالح ساختمانی و مواد معدنی هستند را درگیر کرده است.

سوال این است که آیا کشورهای دنیا می‌توانند از این بحران عبور کنند یا بحران مسکن باعث تشدید تنش‌های مالی در جهان می‌شود.»

 افزایش قیمت مصالح ساختمانی تا آخر سال :

طبق گزارش منتشرشده توسط وب سایت «گلوب» در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ متوسط قیمت هر تن سیمان در بازار جهانی برابر با ۱۳۹ دلار و هر متر مربع بتن برابر با ۱۱۰ دلار خواهد بود در حالیکه متوسط قیمت هر تن سیمان در فصل اول امسال برابر با ۱۰۸ دلار بود.

انتظار می رود قیمت هر بلوک بتنی در نیمه دوم سال جاری بالغ بر ۱۶ درصد نسبت به نیمه اول و قیمت آجر بالغ بر ۱۵ درصد افزایش یابد که در نهایت هزینه تمام شده فعالیت‌های ساختمانی را به شدت افزایش خواهد داد.

رشد قیمت سیمان در شرایطی اتفاق افتاده است که در سال قبل هم بازار این محصول ارزشمند با چالش‌های زیادی روبرو بود و مشکلات اقتصادی ناشی از همه گیری کرونا بحران‌های زیادی را برای فعالان صنعت ساختمان ایجاد کرده بود.

افزایش قیمت مصالح ساختمانی تا آخر سال :

آمارهای ارایه شده توسط رسانه‌های دنیا نشان می‌دهد قیمت ساختمان در کشورهای صنعتی بالغ بر ۲۰ درصد رشد کرده است و در استرالیا قیمت‌ها به بالاترین سطح طی ۱۸ سال اخیر رسیده است.

در امریکا خبرها از افزایش قیمت مسکن حکایت دارد و مطالعات نشان می‌دهد متوسط قیمت مسکن در فصل اول امسال به بالاترین سطح طی ۵ سال اخیر رسیده است.

اما این بحران در بازار مسکن تنها ریشه در رشد قیمت سیمان و بتن ندارد بلکه قیمت دیگر مصالح ساختمانی و فلزات مورد استفاده در این صنعت هم با سرعت افزایش یافته است.

برای اطلاع از آخرین اخبار محصولات و قیمت آهن ما را در صفحه مجازی دنبال کنید .

فایننشال تایمز در این مورد نوشت: «قیمت مس از ابتدای امسال رشد کرده است و انتظار می‌رود در ماه‌های آتی هم شاهد تداوم این روند افزایشی قیمت باشیم.»

با وجود اینکه قیمت هر تن مس در انتهای ماه آوریل برابر با ۹۷۳۴ دلار بود که با حداکثر قیمت ثبت شده برای این فلز در سال ۲۰۲۱ فاصله زیادی داشت ولی انتظار می‌رود در نیمه دوم امسال ما شاهد افزایش بیشتر در قیمت باشیم.

افزایشی که به تدریج بازار را با شوک‌های تازه و چالش‌های جدید روبرو می‌کند و اقتصاد را به سمت آسیب‌های بزرگتری هدایت می‌کند. در این گزارش پیش بینی شده است متوسط قیمت هر تن مس درنیمه دوم سال ۲۰۲۲ به بیش از ۱۰۷۰۰ دلار برسد و متوسط قیمت سال جاری آن ۵۱ درصد نسبت به سال قبل بیشتر شود.

این وضعیت می‌توان در پروژه‌های تامین برق در کشورهای مختلف اختلال ایجاد کند، روی توان تولید خودروهای برقی اثر منفی بگذارد و صنعت ساختمان را با افزایش شدید هزینه مواجه کند و خرید خانه را برای شمار زیادی از مردم دنیا به یک آرزوی دست نیافتنی تبدیل کند.

( منبع از سایت خبری تجارت نیوز )

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید