بازار آهن در آرامش مقطعی

بررسی نوسانات بازار آهن

قیمت روز میلگرد در اکثر مبادی فروش با ثبات قیمت همراه بود و چند کارخانه هم بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان کاهش قیمت داشتند.

قیمت تیرآهن نیز در بخش شاخه‌فروشی کاهشی بود به این صورت که قیمت تیرآهن فایکو و تیرآهن ذوب آهن اصفهان بین ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان کاهش داشت و کارخانه کوثر اهواز و ظفربناب بدون تغییر قیمت بودند.

| برای آشنایی بیشتر با انواع پروفیل ها، محصولات فولادی و ورق های فولادی و همچنین نحوه کارکرد آن به قسمت اخبار و مقالات سایت رجوع کنید.

قیمت ورق رنگی شیروانی، ورق گالوانیزه و ورق روغنی در کلیه شرکت‌ها ثابت اعلام شدند؛ قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه در برخی ضخامت‌ها کاهش ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومانی داشته. چند کارخانه ورق سیاه کاویان و گیلان بدون تغییر قیمت عرضه شدند.

قیمت روز قوطی پروفیل و انواع پروفیل‌ها در کلیه شرکت‌ها بدون تغییر بود و تنها برخی ضخامت‌های پروفیل نیکان با کاهش ۵۰۰ تومانی همراه بود. انواع لوله‌های درز دار و بدون درز هم بدون تغییر قیمت بودند مثلا قیمت لوله داربستی، صنعتی، مبلی و … ثابت اعلام شدند.

| شما می‌توانید در سایت آداک فلز از قیمت روز افزون پروفیل ها، آهن آلاتی نظیر تیرآهن و میلگرد و نبشی و ناودانی و غیره آگاه شوید و در کمترین زمان بدون نیاز به واسطه اقدام به خرید نمایید.

قیمت روز ناودانی ایرانی و اروپایی، نبشی و ناودانی هم در غالب مبادی فروش ثبات قیمت داشتند و تنها قیمت نبشی ناب تبریز در برخی ضخامت‌ها کاهش ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومانی داشت.

آن طور که از روند نوسانات قیمت اهن آلات در روز گذشته برمی‌آید بازار تقریبا یکدست و آرام بود و غالبا در چنین مواقعی تقاضا هم تا حدودی بهبود می‌یابد اگرچه درخواست تخفیفات در کانال‌های بالاتر نیز در برخی مبادی از جمله در بازار میلگرد مشهود بود.

بازار آهن

بازار آهن

 

اما از آنجایی که کف قیمت میلگرد در تعدادی از مبادی فروش ۲۵۵۰۰ تا ۲۵۸۰۰ اعلام می‌شود بنظر می‌رسد این کانال قیمتی با توجه به نرخ آهن اسفنجی بورسی، بدون حباب است و کاهش بیشتر آن بعید به نظر می‌رسد.

از طرفی دیگر همانطور که در تحلیل‌های پیشین نیز اشاره کردیم اخبار سیاسی نیز در روند نوسانات بازار آهن و فولاد و بازار ارز اثر مثبتی داشته و به اصلاح جزئی این بازارها منجر شده است.

طبق شنیده‌ها سفر هیثم بن طارق پادشاه عمان به تهران بیانگر رابطه سران دو کشور برای توسعه و گسترش مناسبات اثربخش بوده اما نکته قابل توجه این است که انتظارات تورمی و مشکلات اقتصادی موجود در کشور جدی‌تر از اثر موقت سفر پادشاه عمان در کشور است و به عبارتی پس از مدتی کوتاه اثر مثبت این رویداد سیاسی کمرنگ خواهد شد و احتمالا بازارها دوباره در مسیر افزایشی قرار خواهد گرفت.

| جهت اطلاع از قیمت روزانه آهن آلات ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

گزارش‌ها از بورس کالا نیز حاکی است که به دلیل تعطیلی هفته آینده عرضه‌های روز یکشنبه و دوشنبه به هفته منتهی به ۱۷ خرداد موکول شد، همچنین از ۲۳ هزار تن آهن اسفنجی عرضه شده در بورس روز گذشته تنها ۴ هزار تن مورد معامله قرار گرفت و قیمت آن نیز ۱۳ هزار و ۶۹۷ تومان برآورد شد.

امروز نیز حدود ۱۱۸ هزار و ۹۳۰ تن شمش بلوم عرضه می‌شود که نرخ آهن ۲۰ هزار و ۴۹۲ تومان تعیین شده است. گفتنی است حجم این محصول در عرضه امروز کاهش ۱۶ درصدی دارد.

همچنین براساس گزارش‌ها از اعمال محدودیت مصرف برق در صنایع فولادی باید گفت انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی مکاتبه‌ای ۳ سناریو برای قطعی برق در نظر گرفته‌اند که شامل تولید با ۷۰ و ۵۰ درصد ظرفیت و نیز تولید در کمترین میزان ممکن خواهد بوداست و احتمال دارد این سناریو از هفته آتی اجریی می‌شود.

منبع خبر بازار آهن در آرامش مقطعی: آهن پرایس

شرکت آداک فلز ایرانیان (آهن حسینی) با بیش از 20 سال سابقه در زمینه فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی تحت نظر کادر مجرب برای دسترسی هرچه راحت تر شما اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است. ما آماده قرار داد با شرکت ها و تامین کلیه اقلام مورد نیاز شما هستیم.
ما نازلترین قیمت، سرعت در تحویل، ضمانت اصالت کالا و پشتیبانی 24 ساعته را ارمغان آورده‌ایم.

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید