بررسی اوضاع آهن آلات

در این مقاله از آداک فلز میخواهیم درباره ی بررسی اوضاع آهن آلات صحبت و آن را تحلیل کنیم لطفا تا انتهای مطلب مارا همراهی کنید.

 

بیشتر بخوانید: انواع تیرآهن و کاربرد آن

بررسی اوضاع آهن آلات :

نخستین روز هفته با نوسانات جزئی قیمت آهن آلات و افزایش نسبی همراه بود، این نوسان جزئی بیشتر در قیمت میلگرد آجدار نمود داشت و عمده محصولات فولادی همچنان بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شدند.

بازار ارز نیز پس از ثبات چند روزه، روز گذشته با کمی افزایش قیمت همراه بود به طوری که در ابتدا تا ۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان هم رسید اما در پایان روز در بازار آزاد هر دلار به قیمت ۳۰ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش رسید. به نظر می‌رسد افزایش قیمت دلار به تأثیر از اخبار مربوط به مذاکرات برجام باشد.

 

تحلیل نوسانات بازار آهن :

همانطور که بیان شد روز گذشته عمده مبادی فروش همچنان محصولات خود را بدون تغییر قیمت عرضه کردند اما نوسانات افزایشی و کاهشی جزئی در برخی شرکت‌ها قابل مشاهده بود که می‌توان به میلگرد آجدار اشاره کرد. در همین راستا قیمت میلگرد در چند شرکت نوسان ۵۰ الی ۱۰۰ تومانی داشت، مانند کارخانه میلگرد ظفربناب که با افزایش ۱۰۰ تومانی اعلام قیمت کرد. به نظر می‌رسد این نوسانات جزئی که احتمالا به بهانه افزایش نرخ دلار ایجاد شد، تلاشی برای تحریک تقاضا و رونق‌بخشی به بازار است.

قیمت قوطی آهن و لوله داربستی، لوله صنعتی، گازی و … در غالب شرکت‌ها ثابت اعلام شد؛ قیمت روز نبشی و ناودانی ایرانی و اروپایی نیز به همین ترتیب بود و تغییری در قیمت‌ها مشاهده نشد.

قیمت روز تیراهن روز گذشته افزایش داشت که حدود ۱۰ الی ۴۰ هزار تومان برآورد شد اما کارخانه ذوب آهن اصفهان تغییری در نرخ محصولات خود اعمال نکرد و فقط تیراهن ۱۶ کوثر اهواز با ۳۰ هزار تومان کاهش اعلام قیمت شد.

 

جهت استعلام قیمت آنلاین آهن در واتساپ با ما در ارتباط باشید.

 

بررسی اوضاع آهن آلات :

همچنین قیمت ورق آهن و انواع آن عمدتا ثابت اعلام شد اما ورق سیاه فولاد مبارکه با افزایش ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومانی همراه بود و ورق اکسین ضخامت ۲۵ نیز کاهش ۲۰۰ تومانی داشت، قیمت ورق ورغنی، گالوانیزه و رنگی نیز در اکثر شرکت‌ها بدون تغییر قیمت عرضه شدند.

نوسانات محدودی که در جهت افزایش قیمت‌ها مشاهده شد بسیار محدود بود اما به نظر می‌رسد با تأخیر در احیای مذاکرات برجام، بازارها در صدد خروج از فاز انتظار هستند، هرچند نمی‌توان این تحرکات جزئی را رونق در بازار تلقی کرد و تنها فرصت‌های محدودی برای ایجاد تقاضا و فروش است،.

چراکه رونق در بازار به معنی پیشی گرفتن تقاضا از عرضه است که لازمه این امر رهایی از رکود تورمی، فشار مالیاتی و کسری بودجه است که این امر با تکیه بر تولید ثروت و ورود سرمایه‌گذار به کشور و همچنین رفع تحریم‌ها میسر خواهد شد.

آخرین اخبار مربوط به مذاکرات هسته‌ای نیز گویای توقف روند دستیابی به توافقات است، بر همین اساس گویا اروپایی‌ها به نیت ایران در برجام تردید دارند و فرانسه و آلمان و انگلیس می‌گویند تقاضای ایران برای تحقیقات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توافق هسته‌ای را به خطر می‌اندازد اما ایران بیانیه تروئیکای اروپایی را غیرسازنده تلقی می‌کند.

 

تحلیل نوسانات بازار آهن :

روسیه نیز اظهارات سه کشور اروپایی را قبل از نشست آژانس بین‌المللی بسیار غافلگیرانه و نابهنگام خواند. نماینده فرانسه نیز اظهار کرد که مذاکرات فعال پس از عکس‌العمل ایران متوقف شد.

در این اثنا روزنامه ایران از برگزاری نشست شورای حکام در روز دوشنبه خبر داد که ممکن است قطعنامه‌ای تذکرآمیز علیه ایران صادر شود تا ایران با آژانس همکاری بیشتری داشته باشد.

اما فارغ از این مسائل حتی اگر قطعنامه‌ای هم صادر نشود، تداوم این تنش سیاسی و ابهام و تعلیق موضوع برجام، برای کشور ما که اقتصاد بیماری دارد، مضر است چراکه بیش از پیش به خروج سرمایه‌گذار و سرمایه‌های انسانی از کشور، کسری بودجه، افزایش فشار مالیاتی، کاهش درآمد کشور و … منجر خواهد شد.

خبرها از بورس کالای روز گذشته حاکی است که از ۳۰ هزار تن شمش عرضه شده در بورس که روی تابلو معاملات قرار گرفت تنها ۷۷ درصد از این محصول که معادل ۷ هزار تن است، معامله شد؛ اما ورق گالوانیزه خودرو که حدود ۱۰ هزار تن بود به طور کامل معامله شد.

(منبع خبری ایران جیب)

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید