بررسی میلگرد A3

همانطور که مستحضر هستید، میلگرد از پرکاربردترین مصالح بکار رفته در ساخت و ساز می‌باشد. امروز قصد داریم به بررسی میلگرد A3 بپردازیم. همراه ما تا پایان مقاله باشید تا به نکات ارزشمندی دست یابید.

بررسی میلگرد A3

| ما در مقاله های قبل در آداک فلز به طور مفصل و گسترده به انواع میلگرد و کاربردهای رایج آن در ساختمان سازی اشاره کردیم. برای آشنایی با موارد اشاره شده بر روی آن کلیک کنید یا به قسمت اخبار و مقالات سایت رجوع کنید. این پروفیل های دایره ای شکل از جنس فولاد که در انواع مختلف (رایج ترین آنها ساده و آجدار) در جهت استفاده در ساختمان‌سازی و همچنین صنعت تولید می‌شود.

به طور کلی میلگرد ها از نظر جنس به چند دسته تقسیم بندی می‌شود. نوع اروپایی آن که از جنس: منگنز، آلیاژی، کربن، سیلیکون و سایر مدل ها از جنس موارد زیر می‌باشد: پلیمری، پرکربن، گالوانیزه، لایه اپوکسی و همچنین استیل می‌باشد.

و از لحاظ شکل ظاهری و شمایل، میلگرد ها به موارد زیر تقسیم بندی می‌شوند که عبارتند از:

  • A1
  • A2
  • A3
  • A4

این دسته بندی با توجه به استاندارد های روسیه می‌باشد. از موارد اشاره شده بالا، قصد بررسی میلگرد A3 را داریم. همراه ما باشید.

تحلیل و بررسی میلگرد A3

تحلیل و بررسی میلگرد A3

| جهت اطلاع از قیمت روزانه آهن آلات ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

تحلیل و بررسی میلگرد A3

حال که در قسمت قبل با 4 شکل ظاهری آشنا شده ایم باید بگوییم میلگرد A1، فاقد آج بوده است و همانند میلگرد ساده و با توجه به درجه سختی در دسته میلگردهای نرم می‌باشد و همچنین نوع A2 و A3 و A4 آن نیز از آجدار می‌باشد و آج A3 به گونه جناقی شکل می‌باشد.

بسیاری از کسانی که در حوزه کسب و کار ساختمانی مشغول به فعالیت هستند دو میلگرد A2 و A3 را از یک دیگر اشتباه می‌گیرند ولی تفاوت این دو محصول به قدری زیاد می‌باشد که به راحتی از هم قابل تشخیص می‌باشند. ما در قسمت پایین سعی کردیم به عمده تفاوت های این دو محصول اشاره کنیم که عبارتند از:

  • A3: نحوه قرارگیری آج بر روی سطح آن به صورت 45 درجه و تو در تو (ضربدری) شکل می‌باشد. نام دیگر آن میلگرد آجدار 400 بوده که برخلاف نوع A2 شکننده تر می‌باشد.
  • A2: نحوه قرارگیری آج بر روی سطح آن به صورت 45 درجه و مارپیچی (موازی) شکل می‌باشد. نام دیگر آن میلگرد آجدار 340 بوده که از انعطاف بالایی برخوردار است.

| شما می‌توانید در سایت آداک فلز از قیمت روز افزون پروفیل ها، آهن آلاتی نظیر تیرآهن و میلگرد و نبشی و ناودانی و غیره آگاه شوید و در کمترین زمان بدون نیاز به واسطه اقدام به خرید نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

راهنمای بررسی میلگرد A3

راهنمای بررسی میلگرد A3

ویژگی های میلگرد A3

میلگرد آجدار جناقی A3 طبق استاندارد 3132 از آج 400 و همچنین مقاومت تسلیم و کششی 400 (4000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع) و 600 (6000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع) برخوردار می‌باشد که این مقدار نسبت به نوع A2 بیشتر می‌باشد.

همانطور که در قسمت قبلی به آن اشاره کردیم شکننده از A2 بوده و مناسب عملیات جوشکاری نمی‌باشد چرا که از شکل پذیری پایین تری برخوردار است که به طور تقریبی 14% می‌باشد.

این محصول در در رده نیمه سخت قرار می‌گیرد و نسبت به نوع A1 از مقاومت بالاتری برخوردار هستند.

(بررسی میلگرد A3)

(بررسی میلگرد A3)

نتیجه گیری:

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم میلگرد ها از لحاظ شکل ظاهری به چهار دسته A1، A2، A3 و A4 تقسیم بندی می شوند که A1 نوع ساده آن می‌باشد و سایر محصولات آن مانند A3 از نوع آجدار می‌باشد که در سیویل صنعتی و سازه های ساختمانی و همچنین در طراحی پی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر کدام از این 4 دسته ویژگی ها و مشخصات فیزیکی خاص خود را دارند.

ممنون که همراه ما در مقاله (بررسی میلگرد A3) بودید، امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید واقع بوده باشد.

شرکت آداک فلز ایرانیان (آهن حسینی) با بیش از 20 سال سابقه در زمینه فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی تحت نظر کادر مجرب برای دسترسی هرچه راحت تر شما اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید