تخلفات جدید کارخانه سیمان تهران

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، شاهد تخلفات جدید کارخانه سیمان تهران هستیم. برداشت‌های کارخانه سیمان تهران از کوه بی‌بی شهربانو علاوه بر ایجاد مشکل برای آثار باستانی موجود در این کوه آلودگی‌های زیست‌محیطی فراوانی را نیز در پی دارد.

مردم شهر ری و روستاهای مجاور سال‌هاست که غبار سیمانی را تنفس می‌کنند که ناشی از عدم توجه مسئولین این کارخانه عظیم به ضوابط و مقررات برداشت از معدن است.

بیشتر بخوانید: لوله گالوانیزه چیست

تخلفات جدید کارخانه سیمان تهران

تخلفات جدید کارخانه سیمان تهران :

طبق گزارشات مردمی این کارخانه در ساعات تاریکی هوا و با سوءاستفاده از عدم دید کافی، آلودگی زیادی را در منطقه ایجاد می‌کند و اغلب خروجی دودکش‌ها متفاوت از ساعات روز است و علاوه بر آن غبار ناشی از خردایش سنگ‌ها نیز در فضا دیده می‌شود.

بنا بر آخرین اطلاعات ارائه‌شده از سوی اداره محیط زیست شهرستان ری کارخانه سیمان تهران در دو هفته اخیر به‌دلیل عدم رعایت ضوابط و مقررات 2 اخطار دریافت کرده است و به‌گفته رئیس این اداره در صورت ادامه این روند جزو صنایع آلاینده محسوب می‌شود و مسئولان واحد به مرجع محترم قضایی معرفی خواهد شد.

نارضایتی اداره محیط زیست شهرستان ری از کارخانه سیمان تهران در زمینه انتشار غبار و ذرات معلق در مسیر تردد خودروهای سنگین حدفاصل معدن تا کارخانه و قطعی آب قسمت آسیاب سنگ معدن و انتشار غبار و ذرات معلق است.

جهت استعلام قیمت آنلاین آهن و محصولات در واتساپ با ما در ارتباط باشید.

نظارت بر عملکرد کارخانه سیمان تهران باید با جدیت انجام شود :

حمید زمانی فرماندار ویژه شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ری، با اشاره به تهدید زیست‌محیطی و فرهنگی ناشی از کوه‌خواری اظهار داشت: پیشروی معادن کارخانه سیمان تهران تا نزدیکی آثار باستانی و بقعه بی‌بی شهربانو مشکلاتی را برای آثار فرهنگی و محیط زیست منطقه ایجاد کرده است.

وی افزود: عدم رعایت موارد زیست‌محیطی و استفاده همیشگی از فیلترهای مناسب توسط کارخانه سیمان تهران باعث بروز مشکلات تنفسی و سایر بیماری‌ها در مردم روستاهای مجاور شده است لذا می‌بایست نظارت بر عملکرد این کارخانه با جدیت صورت گیرد.

ابلاغ 2 اخطار در 2 هفته اخیر به کارخانه سیمان تهران  :

علیرضا فاضلی رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ری، با اشاره به آلودگی ناشی از فعالیت کارخانه سیمان در شهر ری با تأکید بر اینکه خروجی دودکش‌های کارخانه مجهز به تجهیزات پایش لحظه‌ای است و در صورت از مدار خارج شدن، آلایندگی آن‌ها توسط کارشناسان پایش قابل رصد است و برخورد لازم نیز صورت می‌گیرد، اظهار داشت: آلودگی کارخانه سیمان تنها محدود به خروجی دودکش‌ها و یا عدم کارایی فیلتراسیون هوا نیست و دلایل متعددی دارد که شامل قسمت آسیاب واحد، تردد خودروهای سنگین و یا عدم آب‌پاشی مسیرهای تردد است.

اخطار کتبی اداره محیط زیست ری به‌دلیل انتشار غبار در مسیر تردد خودروها :

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری در ادامه گفت: طی بازدیدی که در چند روز گذشته توسط کارشناسان این اداره انجام شد انتشار غبار و ذرات معلق در مسیر تردد خودروهای سنگین حدفاصل معدن تا کارخانه مشاهده شد که منجر به صدور اخطاریه کتبی و الزام واحد به آب‌پاشی مداوم جاده و آسفالت مسیرهای خاکی گردید.

قطعی آب آسیاب سنگ معدن عامل انتشار غبار :

وی افزود: در چند روز گذشته شاهد قطعی آب قسمت آسیاب سنگ معدن در یکی از واحدهای کارخانه بودیم که با انتشار غبار و ذرات معلق همراه بود و با توجه به شکایات واصله از شهروندان به‌سرعت نسبت به ابلاغ تذکر و متوقف نمودن فعالیت آسیاب تا زمان رفع نقص اقدام شد و واحد با برطرف نمودن نقص فنی و اتصال آب نسبت به برطرف نمودن آلودگی اقدام کردند.

(منبع خبری تسنیم)

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید