تفاوت میلگرد با مفتول

تفاوت میلگرد با مفتول یکی از موضوعاتی است که برای کسانی که در صنعت ساختمان و فولاد فعالیت می‌کنند، مهم است. میلگرد و مفتول دو نوع فولادی هستند که در ساختمان‌سازی و تقویت بتن به کار می‌روند. اما چه تفاوت‌هایی بین این دو وجود دارد؟

میلگرد یک نوع فولاد آلیاژی است که به صورت استوانه‌ای و با قطرهای مختلف تولید می‌شود. میلگرد دارای خواص مکانیکی بالایی است و مقاومت خوبی در برابر خوردگی، سایش، ضربه و خمش دارد. میلگرد به عنوان یک نوع فولاد آرماتور در ساختمان‌سازی به کار می‌رود و نقش اصلی آن تقویت بتن است.

درباره مزایای توری مش جوشی بیشتر بدانید

مفتول یک نوع فولاد کم کربن است که به صورت رشته‌ای و با قطرهای کوچک تولید می‌شود. مفتول دارای خواص الاستیک بالایی است و قابل انعطاف و پیچش است. مفتول به عنوان یک نوع فولاد تسمه در ساختمان‌سازی به کار می‌رود و نقش آن اتصال قطعات فولادی به هم است.

تفاوت میلگرد با مفتول

تفاوت میلگرد با مفتول

تفاوت اصلی میلگرد با مفتول در میزان مقاومت، ضخامت، قیمت و روش تولید آنهاست. میلگرد یک پروفیل فولادی با سطح مقطع دایره‌ای است که برای افزایش مقاومت کششی بتن به کار می‌رود. مفتول یک محصول فولادی با ضخامت کمتر است که به صورت شبکه‌ای بر روی میلگردها قرار داده می‌شود و از سازه در برابر کشش پشتیبانی می‌کند.

| شما می‌توانید در سایت آداک فلز از قیمت روز افزون آهن آلات نظیر تیرآهن و میلگرد و نبشی و غیره آگاه شوید و در کمترین زمان بدون نیاز به واسطه اقدام به خرید نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

میلگرد از نظر جنس و شکل ظاهری انواع مختلفی دارد که هر کدام خصوصیات و کاربردهای خاص خود را دارند. برخی از انواع میلگرد عبارتند از: میلگرد سیاه، میلگرد اروپایی،میلگرد گالوانیزه، میلگرد با روکش اپوکسی و میلگرد استنلس استیل.

تفاوت اصلی میلگرد با مفتول

تفاوت قیمت میلگرد با مفتول به چند عامل بستگی دارد. اولین عامل نوع فولاد است که برای تولید این دو محصول استفاده می‌شود. معمولاً میلگرد از فولادهای کم کربن یا کم آلیاژ ساخته می‌شود که دارای خواص مکانیکی مناسب برای کاربردهای ساختمانی هستند. مفتول از فولادهای با کربن بالاتر یا با آلیاژ بالاتر ساخته می‌شود که دارای خواص مکانیکی بالاتر و مقاومت به خوردگی و سایش هستند. بنابراین قیمت فولادهای مورد نیاز برای تولید مفتول بالاتر از قیمت فولادهای مورد نیاز برای تولید میلگرد است.

درباره تشخیص کیفیت میلگرد بیشتر بدانید

دومین عامل روش تولید است. میلگرد از روش نورد گرم تولید می‌شود که در آن فولاد در دمای بالا به شکل نوار گرد درآمده و سپس به قطرهای مختلف قطع می‌شود. مفتول از روش کشش سرد تولید می‌شود که در آن فولاد در دمای پایین به شکل نوار نازک درآمده و سپس به قطرهای کوچکتر کشیده می‌شود. روش کشش سرد نسبت به روش نورد گرم پیچیده‌تر و هزینه‌برتر است و همچنین باعث افزایش استحکام و سختی فولاد می‌شود. بنابراین قیمت تولید مفتول بالاتر از قیمت تولید میلگرد است.

| جهت اطلاع از قیمت روزانه آهن آلات ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

سومین عامل بازار تقاضا و عرضه است. میلگرد یکی از پرکاربردترین فولادها در صنعت ساختمان است و تقاضای زیادی دارد. مفتول به عنوان یک فولاد خاص و با کاربردهای خاص در صنعت استفاده می‌شود و تقاضای کمتری دارد. هنگامی که تقاضا بالاتر از عرضه باشد، قیمت افزایش پیدا می‌کند و بالعکس. بنابراین قیمت میلگرد به شدت تحت تاثیر بازار است و ممکن است در زمان‌های مختلف تغییرات زیادی داشته باشد. قیمت مفتول نسبتاً پایدارتر است و تغییرات کمتری دارد.

به طور خلاصه، تفاوت قیمت میلگرد با مفتول به نوع فولاد، روش تولید و بازار تقاضا و عرضه بستگی دارد. در حال حاضر، قیمت مفتول به طور متوسط حدود ۲۰ درصد بالاتر از قیمت میلگرد است.

شرکت آداک فلز ایرانیان (آهن حسینی) با بیش از 20 سال سابقه در زمینه فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی تحت نظر کادر مجرب برای دسترسی هرچه راحت تر شما اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است. ما آماده قرار داد با شرکت ها و تامین کلیه اقلام مورد نیاز شما هستیم.
ما نازلترین قیمت، سرعت در تحویل، ضمانت اصالت کالا و پشتیبانی 24 ساعته را ارمغان آورده‌ایم.

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید