تیرآهن IPB چیست؟

تیرآهن از پرکاربرد ترین محصولات برای ساخت و ساز می‌باشد که انواع مختلفی دارد و کاربرد های فراوان. امروز قرار است تیرآهن IPB را مورد بررسی قرار دهیم. همراه ما تا پایان مقاله باشید.

تیرآهن IPB چیست؟

شاید بتوان گفت تیرآهن که از نظر ظاهری به دو شکل Hو I می‌باشند از مهمترین پروفیل های قابل استفاده در ساختمان سازی و صنعت می‌باشد که متشکل از سه بخش :

  1. یک جان : سبب می‌شود که در برابر نیروهای برشی ناشی از مواردی همچون یاد و طوفان و زلزله مقاوم باشد.
  2. دو بال : سبب می‌شود در برابر نیروهای خمشی نظیر بارهای ثقلی مقابله ایجاد کند.

می باشند.

به طور کل تیر ها اغلب به سه حالت گوناگون نظیر فلزی و چوبی و بتنی تقسیم بندی و استفاده می‌شوند.

نحوه کارکرد تیرآهن ها در واقع به این صورت است که در سازه های مورد نظر، تحمل بارهای اصلی بر روی آنها می‌باشد و از آن طریق به ستون ها انتقال پیدا می‌کنند.

نیروهای گوناگون وارده به آن عبارت است از:

  • فشاری
  • کششی

تیرآهن‌ها به سبب استحکام بالایی که دارند و همچنین به واسطه مفید بودن آن در انتقال بارهای وارده به سازه باعث حفظ ساختار سازه مورد نظر شده و به دنبال پایداری ساختمان شکل می‌گیرد.

تا کنون در سایت آداک از انواع تیرآهن ها صحبت کردیم و تک تک آنها را مورد بررسی قرار دادیم نظیر تیر آهن هاش که با توجه به وزن مورد نظر، انواع مختلفی نیز دارد که به سه نوع سنگین و فوق سنگین و سبک تقسیم بندی می‌شوند.

| شما می‌توانید در سایت آداک فلز از قیمت روز افزون آهن آلات نظیر تیرآهن و میلگرد و نبشی و … آگاه شوید و در کمترین زمان بدون نیاز به واسطه اقدام به خرید نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

تیرآهن IPB چیست؟

تیرآهن IPB چیست؟

| جهت اطلاع و مشاهده آخرین اخبار آهن ما را در صفحه مجازی اینستاگرام دنبال کنید.

محصولات تیرآهن I

محصولات I شکل نظیر سریIPE و INP در ساختمان سازی بسیار پرطرفدار است. ما در یک مقاله جداگانه و مفصل درباره تیرآهن IPE (که این محصول از یک کشش مقاومت و زاویه برخوردار است) و تیرآهن INP بحث کردیم .

محصولات تیرآهن H

بعد از آن محصولات H تهیه و تولید شدند. عریض بوده و دارای بال هایی پهن و مشابه می‌باشند که البته به تیرآهن بال پهن نیز شناخته می‌شوند.

به دلیل سطح مقطع بزرگ این محصول ، تنش کمتری را انتقال می‌دهد و همین موضوع سبب می‌شود برای استفاده در ستون ها پرکاربرد شود.

از سایر ویژگی های آن برخورداری از نیروهای برشی و خمشی می‌باشد که به دلیل داشتن عرض جان و بال یکسان می‌باشد.

که همین موضوع سبب شده است که از نظر اقتصادی به صرفه تر باشد.

یک نمونه معروف آن تیرآهن IPB است که از استحکام زیادی دارد و همچنین به عنوان بال پهن نیز شناخته می‌شود. وسطح مقطع آن از تیرآهن IPE بیشتر است.

 به سه شکل St44 ، St37 و st52 تهیه و تولید می‌شوند که در بین موارد نام برده شده نوع St44 محبوب تر است.

ممنون که همراه ما در مقاله( تیرآهن IPB چیست؟ )بودید. امیدواریم مقاله بالا برای شما مفید واقع بوده باشد.

شرکت آداک فلز ایرانیان (آهن حسینی) با بیش از 20 سال سابقه در زمینه فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی تحت نظر کادر مجرب برای دسترسی هرچه راحت تر شما اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است.

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید