ثبت رکورد تولید و جذب چدن مذاب

تلاشگران بخش های کوره بلند و فولادسازی ذوب آهن اصفهان موفق شدند در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به جدیدترین رکورد تولید و جذب چدن مذاب به ثبت برساندند.

 

ثبت رکورد ماهیانه تولید و جذب چدن مذاب در ذوب آهن

ثبت رکورد تولید و جذب چدن مذاب :

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهرداد تولاییان معاون بهره برداری شرکت با اعلام این خبر و با بیان این که افزایش قیمت حامل های انرژی، زغال و کک بر  قیمت تمام شده محصولات تاثیر دارد، گفت: با افزایش قیمت مواد اولیه و حامل های انرژی، ذوب آهن اصفهان با برنامه ریزهای علمی، افزایش بهره وری و تولید به ویژه افزایش تولید چدن را در دستور کار قرار داد که خوشبختانه با تلاش همکاران در بخش کوره بلند و سایر بخش ها، موفق شدیم با تولید 261 هزار تن چدن مذاب در اردیبهشت ماه، سقف تولید ماهیانه این محصول را افزایش دهیم.
معاون بهره برداری شرکت با بیان این که بیشترین مقدار تولید چدن در تاریخ ذوب آهن اصفهان در اردیبهشت ماه امسال رقم خورد افزود : این موفقیت با مصرف بهینه کک در کوره بلندها، حاصل شده است.

ثبت رکورد ماهیانه تولید و جذب چدن مذاب در ذوب آهن :

وی با بیان این که در نیمه دوم 1400 کنورتورهای فولادسازی تعمیرات و  بازسازی شدند افزود: با این تعمیرات  ظرفیت جذب چدن در بخش فولادسازی افزایش یافت و باعث شد در اردیبهشت ماه سال جاری، رکورد جدیدی با جذب  228 هزار تن چدن مذاب در این بخش محقق شود که 2 درصد از برنامه های مصوب تولیدی شرکت بیشتر است.

 

بیشتر بخوانید :تفاوت ناودانی سبک و سنگین 

 

تولاییان از ارزش افزوده 4 هزار تومانی فولاد نسبت به چدن خبر داد و تاکید کرد: ذوب آهن اصفهان علاوه بر افزایش مقدار تولید،  بر محصولات با ارزش افزوده بیشتر تمرکز دارد و در همین راستا برنامه ریزی کردیم برای اولین بار فولاد ویژه شمش C60 تولید کنیم تا بیش از پیش، سود دهی محصولات شرکت را افزایش دهیم.

برای استعلام قیمت آنلاین آهن آلات و مصالح ساختمانی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.

 

معاون بهره برداری شرکت با بیان این که ذوب آهن اصفهان با بیش از نیم قرن تجربه و با تحلیل های علمی و درک درست از عوامل تاثیر گذار داخلی و جهانی برای هر شرایطی برنامه اقتضایی و آمادگی لازم را دارد، تصریح کرد:  بر اساس همین تحلیل ها برنامه ریزی شده تا با تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر مانند کلاف ، انواع H ،آرک معدنی، TH36 ، V21  و ریل معدن  و… حداکثر سود آوری و بهره وری را برای شرکت داشته باشیم.
وی از تمرکز تمام بخش های تولیدی کارخانه بر محصولات با ارزش افزوده خبر داد و گفت: از خردادماه سال جاری برای کاهش مصارف کک، برنامه تزریق پودر زغال به کوره بلندها را در دستور کار قرار دادیم.
شایان ذکر است؛ رکورد ماهیانه سی و یک روزه پیشین تولید چدن کوره بلندهای ذوب آهن اصفهان مربوط به سال 1393 و بالغ بر 257 هزار تن بوده است.

(منبع خبری تسنیم )

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید