ذوب آهن مادر صنعت فولاد کشور

ذوب آهن مادر صنعت فولاد کشور و از پایه گذاران صنعت فولاد کشور است و که نقش مهمی در توسعه صنعتی کشور ایفا کرده است.

 

 

بیشتر بخوانید: پروفیل درب و پنجره چیست

 

ذوب آهن مادر صنعت فولاد کشور

 

جهت مشاهده و اطلاع از آخرین اخبار آهن و قیمت آن ما را در صفحه مجازی اینستاگرام دنبال کنید.

ذوب آهن مادر صنعت فولاد کشور :

ذوب آهن اصفهان مادر صنعت فولاد کشور و به نوعی مادر این صنعت استراتژیک در کشور است که نقش مهمی در توسعه صنعتی کشور ایفا کرده است و با رفع چالش های پیش رو می تواند سهم خود در بازار را بیشتر کرده و به سمت ارتقای تکنولوژی گام بردارد.
این مجموعه طی سال های اخیر در تلاش است با افزایش بهره وری تولیدی کیفی تر انجام داده و با افزایش محصولات سبد تولیدی خود حضور در بازارهای صادراتی را افزایش دهد.
شاید در این سال ها تولید ملی ریل از مهمترین افتخاراتی بود که ذوب آهن اصفهان موفق به تحقق آن شد و توانست با تامین نیاز داخلی به سراغ بازارهای خارجی برود. این اتفاق نشان داد توان داخلی ذوب آهن در سطحی قرار دارد که می تواند همه نیاز کشور را تامین کند اما این موضوع مستلزم تامین مواد اولیه و رفع چالش های متفاوت است.

البته در این بین طرحی همچون مسکن ملی می تواند بر برنامه های تولیدی و درآمدزایی ذوب آهن اثر گذار باشد اما همچنان تولید محصولاتی با استاندارد بالا در اولویت این مجموعه قرار دارد.

چرا استاندارد تا به این اندازه برای ذوب آهن دارای اهمیت است؟

در حال حاضر رقابت در صنعت فولاد ایران سخت شده است، واحدهای بسیاری در مدار تولید هستند و هر روز به دنبال استفاده راهکارهایی برای افزایش بهره وری هستند که می تواند کار را برای سایر فولادی ها سخت کند. اما در این بین تولید محصولات ساختمانی در ذوب آهن توانسته عملکرد آن را تخصصی کرده و بازار را به نوعی در دست بگیرد.

 

جهت مشاهده و اطلاع از آخرین اخبار آهن و قیمت آن ما را در صفحه مجازی اینستاگرام دنبال کنید.

از سویی دیگر افزایش ساخت و ساز در کشورهای منطقه و بازسازی مناطق جنگی از فرصت های طلایی برای ذوب آهن اصفهان، پس از تامین نیاز داخلی است. همه این موارد دست به دست هم می دهند تا این شرکت به سمت تولیدی با استاندارد بالاتر رفته و در این بین از توان شرکت تارابگین ذوب آهن اصفهان به ویژه در حوزه محصولات ساختمانی استفاده کند.
به نحوی که ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اخیرا اظهار کرده است: شرکت تارابگین ذوب آهن با دارا بودن استانداردها و گواهینامه های مختلف، پتانسیل تولید محصولات متنوع برای استفاده در صنایع مختلف به ویژه صنعت ساختمان را دارد.

 

از تولید استاندارد تا حمایت دولت :

وی این را هم گفته که استراتژی های شرکت تارابگین با تولید عایق در کشور شکل گرفته است و به عنوان یک مجموعه با تکنولوژی روز،انتظار می رود مبحث 19 مقررات ساختمان را در کشور در دست بگیرد .
البته با توجه به شعار سال و تاکید بر همکاری با شرکت های دانش بنیان می توان به افق پیش رو بیش از پیش امیدوار بود. حالا ذوب آهن اصفهان در تلاش است تا بتواند با ارتقای استاندارد در جایگاه اصلی خود قرار بگیرد.
اما همان طور که تاکید شد تنها تلاش ذوب آهن نمی تواند این قطار را به مقصد برساند، بلکه همکاری دولت در رفع چالش ها مانند کاتالیزوری عمل می کند که سرعت این توسعه را افزایش می دهد.

(منبع خبری تسنیم)

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید