رشد ۶۵ درصدی تولید فولاد ایران

در این مقاله از آداک فلز میخواهیم درباره ی  رشد ۶۵ درصدی تولید فولاد ایران صحبت کنیم لطفا تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

 

جهت استعلام آنلاین قیمت آهن و اطلاع از اخبار آهن ما را در صفحه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید.

 

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد تولید فولاد ایران در هشتمین ماه سال جاری میلادی رشد قابل توجه حدود ۶۵ درصدی داشته و کل تولید فولاد ایران در ۸ ماهه امسال به ۱۹.۵ میلیون تن رسیده است.

رشد ۶۵ درصدی تولید فولاد ایران :

به گزارش خبرگزاری تسنیم، انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد کل تولید فولاد جهان در هشتمین ماه سال جاری میلادی 3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته و به 150.6 میلیون تن رسیده است.

با وجود کاهش 3 درصدی تولید فولاد جهان طی ماه اوت 2022، تولید فولاد ایران در این ماه 64.7 درصد رشد کرده و به 2.1 میلیون تن رسیده است.

این گزارش کل تولید فولاد ایران در 8 ماهه نخست سال جاری میلادی را نیز 19.5 میلیون تن اعلام کرده است. تولید فولاد ایران در این دوره نسبت به مدت مشابه سال قبل 7.8 درصد رشد داشته است.

ایران با تولید 19.5 میلیون تنی فولاد در 8 ماهه امسال به عنوان دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان طی این دوره شناخته شده است. در میان 10 تولیدکننده بزرگ فولاد جهان فقط ایران و هند بوده‌اند که در 8 ماهه امسال با رشد تولید مواجه شده‌اند و تولید فولاد سایر کشورها کاهشی بوده است.

 

رشد ۶۵ درصدی تولید فولاد ایران :

چین به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد جهان،  693.2 میلیون تن فولاد در ماه‌های ژانویه تا اوت امسال تولید کرده است. تولید فولاد چین در این دوره 5.7 درصد کاهش یافته است. هند، ژاپن، آمریکا، روسیه، کره جنوبی، آلمان، ترکیه، برزیل و ایران به ترتیب در رتبه های دوم تا دهم قرار گرفته‌اند.

در حالی تولید فولاد ایران با وجود قرار داشتن تحت تحریم‌های آمریکا در 8 ماهه نخست 2022 و همچنین در هشتمین ماه این سال رشد داشته است که تولید فولاد آمریکا به عنوان عامل و بانی وضع تحریم‌ها علیه ایران در این دوره 3.7 درصد و در هشتمین ماه امسال 7.1 درصد کاهش داشته است.

کل تولید فولاد جهان در  8 ماهه نخست سال جاری میلادی نیز 1253.9 میلیون تن گزارش شده است که این رقم با افت 5.1 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

(منبع خبری تسنیم)

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید