روزهای سخت بازار آهن

در این مقاله از آداک فلز میخواهیم درباره ی روزهای سخت بازار آهن صحبت کنیم لطفا تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

 

بازار ارز نیز پس از مدتی توقف دلار در کانال ۳۱ هزار تومانی روز پنجشنبه نوسان افزایشی داشت و نرخ ارز وارد کانال ۳۲ هزار تومانی شد، به طوری که آمریکا در بازار آزاد حدود ۳۲ هزار و ۱۰ تومان مبادله شد.

بررسی نوسانات بازار آهن و فولاد :

بازار آهن و فولاد در دو سمت عرضه و تقاضا در این روزها با مقاومت خاصی روبه‌رو است، تقاضا به‌شدت ضعیف است و متقاضی پیشنهاد تخفیف می‌دهد اما عرضه‌کننده نیز به دلیل خرید محصول از بورس کالا با قیمت‌های بالا از فروش محصولات خود با قیمت پایین امتناع می‌کند که نتیجه این امر رکود و معاملات کم‌رمق بازار آهن است.

میلگرد در اکثر کارخانه‌ها بدون تغییر قیمت عرضه شد، کف قیمت میلگرد آجدار حدود ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام می‌شود و میلگرد صادراتی هم بین ۵۲۰ الی ۵۳۰ دلار برآورد شده است. نرخ روز ناودانی ایرانی و اروپایی و قیمت نبشی نیز عمدتا بدون تغییر اعلام شدند.

قیمت تیرآهن نیز به همین ترتیب بود یعنی تقریبا همه کارخانه‌ها قیمت‌ها را ثابت اعلام کردند اما با وجود این تقاضا ضعیف است و براساس برخی شنیده‌ها گویا زیرفروشی تیرآهن شاخه‌ای دوباره رایج شده است. گفتنی است کاهش قیمت در بخش شاخه‌فروشی بیشتر در سایزهای ۲۴ و ۳۰ مشاهده می‌شود؛ همچنین قیمت قوطی آهن و انواع لوله‌های صنعتی، گازی، داربستی و … نیز تقریبا در اکثر مبادی فروش بدون تغییر عرضه شدند.

روزهای سخت بازار آهن :

به نظر می‌رسد با به بن‌بست رسیدن مذاکرات هسته‌ای و نیز جریانات اخیر، شاهد برخی نوسانات افزایشی در نیمه دوم سال خواهیم بود که با افزایش نرخ ارز نمود خواهد یافت. البته این موج افزایشی احتمالا در نرخ مواد اولیه، محصولات وارداتی و مایحتاج روزانه مردم بیشتر خود را نمایان خواهد کرد.

از جمله‌ مواردی که این روزها مهمترین محرک‌های بازار به شمار می‌رود می‌توان به رشد ۳۷ درصدی نرخ انرژی در ترکیه و تأثیر آن در بازارهای صادراتی و احتمال افزایش نرخ دلار که بخشی از آن به تأثیر از نتایج برجام و واقعیت اوضاع اقتصادی کشور است، اشاره کرد.

اما برخی فاکتورها نیز وجود دارد که تهدید محسوب شده و در شرایط فعلی بازار ریسک بزرگی به شمار می‌رود، به این صورت که تداوم اوضاع نامناسب و نامطلوب بازارهای جهانی فلزات و مواد اولیه، احتمال افزایش و تثبیت نرخ بهره در اروپا و آمریکا از فاکتورهای ریسک در بازارهای جهانی است.

در بازار داخل نیز با احتمال تداوم اختلال در اینترنت و مسدود بودن پیام‌رسان‌ها، شدت گرفتن روند خروج سرمایه‌های مختلف و عدم سرمایه‌گذاری در کشور، روی آوردن به سرمایه‌گذاری در بخش‌های زودبازده، ترس و تردید نسبت به آغاز پروژه جدید و نهایتا آغاز فصل سرما و کاهش تقاضا و ساخت‌وسازها در این ایام از جمله ریسک‌های بازار آهن و فولاد در روزهای پیش رو است.

 

جهت مشاهده و اطلاع از آخرین اخبار آهن ما را در صفحه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید.

روزهای سخت بازار آهن :

براساس گزارش‌ها از بورس کالا، امروز حدود یک میلیون و ۵۷۹ هزار و ۶۷۷ تن محصول فولادی در بورس کلا عرضه می‌شود که شامل محصولاتی اعم از ناودانی، شمش بلوم، میلگرد کلاف، تیرآهن، آهن اسفنجی، سنگ آهن و … می‌شود، از این میزان عرضه حدود ۵۹ هزار و ۴۰۰ تن به شش بلوم اختصاص دارد. نرخ پایه شمش ۱۴ هزار و ۱۳۰ تومان در نظر گرفته شده که بیانگر کاهش ۳/۴ درصدی نرخ این محصول در مقایسه با آخرین عرضه است.

 

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید