رکورد زنی فولاد هرمزگان در تولید تختال

در این مقاله از آداک فلز می خواهیم درباره ی رکورد زنی فولاد هرمزگان در تولید تختال صحبت کنیم لطفا تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

 

 

در شرایطی که صنعت فولاد کشور به دلیل رکود و محدودیت‌های انرژی با چالش‌های اساسی مواجه است، فولادمردان هرمزگان ثابت کرده‌اند هیچ مانعی را در مقابل خود نمی‌بینند و هر زمان که فرصت یابند، دست به افتخارآفرینی و ثبت رکوردهای خیره‌کننده می‌زنند.

 

 

جهت مشاهده و اطلاع از آخرین اخبار آهن ما را در صفحه مجازی اینستاگرام دنبال کنید.

رکوردشکنی فولاد هرمزگان در تولید تختال :

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کارکنان فولاد هرمزگان در بخش فولادسازی و ریخته‌گری توانستند با ثبت رکورد 151 هزار و 742 تن در شهریور ماه امسال، برگ زرین دیگری را در فعالیت این شرکت بر جای بگذارند. این رکورد نسبت به رکورد قبلی این شرکت در فروردین گذشته، 1248 تن افزایش داشته است. این در حالی است که ظرفیت اسمی ماهانه این شرکت، 125 هزار تن در ماه است.
در پی کسب این افتخار، عطاالله معروفخانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ضمن تبریک آغاز هفته دفاع مقدس و گرامیداشت شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، گفت: جهادگران جبهه اقتصادی در فولاد هرمزگان همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، با کسب رکورد ماهیانه، قله‌های تولید را فتح و افتخاری دیگر آفریدند.

 

 تولید تختال فولاد هرمزگان در شهریور ماه از ۱۵۱ هزار تن گذشت :

وی با تبریک رکوردشکنی صورت گرفته در تولید تختال در این شرکت به کارکنان و ذی‌نفعان فولاد هرمزگان، بیان داشت: فولاد هرمزگان همواره آماده رکوردشکنی است و تجربه نشان داده با فراهم شدن شرایط تولید، می‌تواند به راحتی رکوردهای قبلی را پشت سر بگذارد. دستیابی به رکورد مذکور در حالی اتفاق افتاد که در کنار کمیت، کیفیت نیز افزایش یافته است.

بدین معنا که میزان تولید خارج از رنج سفارش ( آنالیزی) در شهریور ماه صفر بوده و همچنین عیوب سطحی ماهیانه اسلب نیز کمترین میزان را در یک سال و نیم اخیر داشته است. شایان ذکر است تعمیرات سالیانه واحدهای احیا مستقیم و فولادسازی در مرداد ماه و با وجود گرمی هوا در ماه مذکور به صورت فرصت‌‌طلبانه و همزمان با اعمال محدودیت برق انجام پذیرفت.

 

 

رکورد زنی فولاد هرمزگان در تولید تختال :

معروفخانی مهم‌ترین دلیل کسب رکورد را نیروی انسانی با انگیزه دانست و اظهار داشت: پس از طی کردن سه ماه پیاپی با کمبود انرژی و کاهش تولید، به محض تامین انرژی برق در شهریور ماه، متخصصین و کارکنان ما فرصت را غنیمت شمردند و نشان دادند در صورت رفع موانع، می‌توانند خوش بدرخشند. همان‌گونه که طی دو سال رکوردهای متنوعی در نواحی مختلف شرکت بر جای گذاشتند و این‌گونه شعار «ما می‌توانیم» را متبلور ساخته‌اند.

 

رکورد زنی فولاد هرمزگان در تولید تختال :

وی در تشریح دلایل فنی کسب این رکورد گفت: اقدامات انجام شده در خصوص افزایش عمق کوره از 175 سانتی‌متر به 190 سانتی‌متر، سبب کاهش شدید تعمیرات گرم نسوز کوره (کف‌سازی و بانک‌سازی) شده و منجر به بهبود پارامترهای تولیدی از قبیل کاهش زمان Power on، کاهش شارژ فلزی، افزایش راندمان، کاهش نرخ مصرف الکترود و کاهش نرخ مصرف نسوز شده است و مجموع این عوامل در کنار هم افزایش ظرفیت تولید را به همراه داشته است.

 

رکورد زنی فولاد هرمزگان در تولید تختال :

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به چالش‌های صنعت فولاد کشور، تاکید کرد: در شرایط کنونی صنعت فولاد به دلیل نوسانات قیمت و محدودیت‌های انرژی با رکود نسبی مواجه است اما توانسته‌ایم با درک صحیح، شرایط را به نفع خود تغییر داده و علی‌رغم شرایط بد آب و هوایی تابستان در هرمزگان و چالش‌های آن، به رکورد تولید ماهیانه محصول نهایی خود دست یابیم.

 

 

وی رکوردشکنی‌های فولاد هرمزگان را حاصل همدلی و برنامه‌ریزی دقیق دانست و خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به اعمال محدودیت برق تا انتهای مرداد ماه، برنامه‌ریزی جهت جبران عقب‌افتادگی از برنامه در دستور کار قرار گرفت که این مهم در شهریور ماه به ثمر نشسته است؛ به گونه‌ای که تولید 663 هزار و 482 تنی اسلب در نیمه اول سال 1401، تحقق 100.4 درصدی برنامه بودجه را به همراه داشته است. کارکنان فولاد هرمزگان با همدلی و برنامه ریزی صحیح در شرایط طاقت‌فرسای تابستانی بندرعباس این رکورد را ثبت کردند.

(منبع خبری تسنیم )

 

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید