سقوط قیمت سنگ آهن

در این مقاله از آداک فلز میخواهیم درباره ی سقوط قیمت سنگ آهن صحبت کنیم مارا تا انتهای مطلب همراهی کنید.

 

 

جهت مشاهده و اطلاع از آخرین اخبار آهن ما را در صفحه مجازی اینستاگرام دنبال کنید.

 

گزارش‌ها حاکی است که قیمت سنگ آهن در ماه‌های پایانی ۲۰۲۲ به نسبت ۴ سال اخیر به پایین‌ترین حد رسیده و آنطور که پیداست سال آینده نیز به همین منوال خواهد بود. براساس نظرسنجی‌های انجام شده نرخ این محصول حیاتی در صنعت فولادسازی تا پایان سال از ۹۰ دلار تا ۱۱۵ دلار در هر تن متغیر خواهد بود.

به عقیده برخی کارشناسان ویروس کرونا وکاهش ساخت مسکن از مهمترین عوامل کاهش تقاضا در چین به شمار می‌رود؛ ضعف شدید تقاضا، افزایش نرخ تورم و ترس از رکود، عواملی است که به کاهش قیمت‌ها تا پایان سال منجر خواهد شد.

سقوط قیمت سنگ آهن :

نرخ سنگ آهن چین از ماه مارس که اوج نرخ این محصول بود تاکنون، تقریبا ۴۰ درصد کاهش یافته است چراکه چین کشوری است که همچنان به اجرای سفت و سخت محدودیتهای کرونایی پایبند است و دارایی آن با بحران نقدینگی و ضعف تقاضا دست و پنجه نرم می‌کند.

استرالیا که خود از بزرگترین صادرکنندگان سنگ معدن در جهان به شمار می‌رود از کاهش ۰/۶ درصدی تولید جهانی فولاد در سال جاری به حدود ۱/۹۴۷ میلیارد تن خبر داده است، به طوری که این کاهش تولید را در چین ۲ درصد و در اتحادیه اروپا ۷/۱ درصد پیش‌بینی کرده است.

براساس گزارش سه ماهه دولت چین، نگرانی درباره رکود جهانی، شیوع مجدد کرونا، رکود در بخش مسکن چین، به کاهش تقاضای جهانی فولاد و سنگ آهن در ماه‌های اخیر منجر شده است.

تداوم سقوط نرخ سنگ آهن :

گزارش متال بولتن از نرخ فولاد صادراتی ایران حاکی است که هفته گذشته بیلت صادراتی ایران حدود ۴۳۶/۵ دلار در هر تن برآورد شد که بیانگر افزایش ۳ دلاری نرخ این محصول در مقایسه با هفته پیش از آن بود؛ اما نرخ اسلب بدون تغییر بود و قیمت آن ۴۳۰ دلار اعلام شد.

آنچه از گزارش‌ها و آمار از بازارهای جهانی برمی‌آید در حال حاضر نمی‌توان افق روشنی برای بازار جهانی فولاد متصور شد و افزایش قیمت فولاد در بازارهای جهانی در کوتاه مدت امری بعید به نظر می‌رسد.

رکود در اقتصاد جهانی، کاهش قابل توجه تقاضا برای فولاد، افزایش هزینه‌های انرژی و اختلال در زنجیره تولید جهانی از جمله موانع جدی افزایش قیمت فولاد در بازارهای جهانی به شمار می‌رود.

براساس گزارش‌های متال بولتن، شمش صادراتی ایران منطقه CIS با افزایش ۱/۱ درصدی از ۵۲۴ دلار به ۵۳۰ دلار در هر تن رسید، همچنین نرخ اسلب صادراتی همین منطقه نیز با حدود ۱/۶ درصد افزایش یافت و از ۴۶۵ دلار به ۴۹۰ دلار در هر تن رسید.

گزارش‌های از بورس کالای کشور حاکی است که از حدود ۸۱۸ هزار تن مقطع فولادی تنها ۵۳۴ هزار و ۲۳۵ تن به تابلو معاملات بورس راه پیدا کرد. از این میزان حدود ۲۰ هزار تن به شمش بلوم اختصاص داشت که در مجموع حدود ۲ هزار تن از آن به فروش رسید.

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید