ظرفیت تولید فولاد

رئیس انجمن سنگ آهن ایران گفت: ظرفیت تولید فولاد در کشور ۴۵ میلیون تن است که با برنامه ریزی‌های انجام شده این ظرفیت تولید فولاد به ۷۱ میلیون تن می‌رسد.

ظرفیت تولید فولاد به ۷۱ میلیون تن می‌رسد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهرداد اکبریان با بیان اینکه واحد‌های متعددی در زنجیره فولاد فعال هستند افزود: امسال افزایش چشمگیری در حوزه تولید فولاد داشته ایم طوری که زمانی می‌گفتیم با تولید 10 میلیون تن فولاد سقف جدیدی در تولید ثبت می‌شود، اما اکنون تولید به 34 میلیون تن رسیده است.

| برای اطلاع بیشتر در مورد فولاد و مواد اولیه آن بر روی این لینک کلیک کنید.

اکبریان گفت: مشکل دیگر، کوچک شدن بازار مصرف به خصوص در فولاد است که در چند ماه گذشته صنعت فولاد علاوه بر تحریم با نبود زیرساخت گاز و برق مواجه بوده که همین موضوع نیز باعث کاهش صادرات شده است.

وی افزود: قیمت گذاری دستوری نیز یکی از مشکلات صنعت فولاد است به طوری که آن را زیان ده کرده است، برای جبران این زیان نیاز است که ساز و کار عرضه و تقاضا درست تعیین شود، البته که در این شیوه هم باید شرایط بازار، هزینه تمام شده معادن و مسائل اقتصادی و تورمی در نظر گرفته شود تا معدنی‌ها هم بتوانند به حیات خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: افزایش چنین ظرفیتی به ایجاد زیرساخت، افزایش تولید مواد اولیه و انرژی نیاز دارد که این موارد همیشه با چالش‌هایی روبرو می‌شود؛ اصولاً در زنجیره تأمین، بخشی از حلقه بیش از توان ظرفیت تولید دارد و بخشی دیگر کم توان است، بنابراین میزان تولید در همه زنجیره‌ها یکسان نیست و این به مشکلی اساسی تبدیل شده است.

رئیس انجمن سنگ آهن ایران با بیان این که در سال 100 میلیون تن سنگ آهن تولید می‌کنیم، گفت: اکنون نیاز بازار به سنگ آهن را تأمین می‌کنیم ضمن اینکه رهاسازی بازار و سپردن بازار به ساز و کار عرضه و تقاضا تنها شیوه بازنگری در تعیین قیمت محصولات است.

| جهت اطلاع و مشاهده آخرین اخبار آهن ما را در صفحه مجازی اینستاگرام دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید