علامت اختصاری میلگرد

میلگرد ها از مهم ترین و رایج ترین مقاطع فولادی می باشند که سطح آن مقطع دایره ایی شکل تو پر است. میلگردها انواع مختلفی دارند. از میلگرد های آجدار استفاده بیشتری در ساختمان سازی می کنند. در این مقاله میخواهیم درباره ی علامت اختصاری میلگرد صحبت کنیم.

کاربرد میلگرد :

* افزایش استحکام کششی

*ساخت انواع ستون و پایه های اصلی ساختمان ها

* آرماتور بندی

به همین جهت خرید میلگرد که دارای استاندارد های لازم است بسیار مهم و با اهمیت می باشد.

 

علامت اختصاری میلگرد

 

هدف علامت اختصاری میلگرد :

هدف از علامت گذاری اختصاری تشخیص و شناخت بهتر نوع میلگرد و تولید کدام کارخانه می باشد و مشخصات کلی میلگرد است. علامت اختصاری حک شده در میلگرد بسیار مفید و موثر می باشد زیرا هنگامی که میلگردها دارای پلاک بر روی بندیل میلگرد خود نباشند ما از این طریق به اطلاعات لازم دست پیدا کنیم.

علامت اختصاری میلگرد ها ترکیب عدد و حروف انگلیسی هستند.

از این طریق : نام کارخانه تولید کننده_  روش تولید میلگرد_ اندازه آج و قطر میلگرد و انواع آن .این علامت ها برای هر تولید کننده یا کارخانه ایی منحصر به فرد است یعنی علامت هر کارخانه یا تولید کننده فرق می کند. از طریق این علائم می توان به اطلاعات و مشخصات تولیدی و فنی آن دست پیدا کرد.

 

 

جهت استعلام قیمت آنلاین با ما در واتساپ در تماس باشید.

 

مفهوم هر یک از علامت اختصاری میلگرد چیست ؟

علامت اختصاری شامل عدد و حروف انگلیسی می باشد که اطلاعاتی راجب کارخانه تولید کننده و نوع و سایز آن می دهد. در اینجا میخواهیم درباره ی  این علامت ها یا کد ها که شامل چه چیز هایی می باشند توضیح دهیم.

نکته : ممکن است همه ی میلگرد ها این کد ها را نداشته باشند در اینجا راه تشخیص اصالت میلگرد فقط از طریق خرید از فروشگاه های معتبر که نام و نشان کارخانه تولید کننده را میدهد. برای خوتندن انواع میلگرد و میلگرد آجدار اینجا کلیلک کنید.

دو حرف انگلیسی پشت سر هم آمده که اولین آنها از سمت چپ نشان دهنده مشخصات مربوط به آج میلگرد می باشد.

همچنین دومین حرف پس از حروف آورده شده، نشان دهنده روش تولید میلگرد می باشند. علائم اختصاری مربوط به روش تولید میلگرد به شرح زیر می باشند:

 

بعد از حروف اعداد می آیند که این اعداد نشان دهنده ی سایز خود تیرآهن می باشد.

 

نحوه خواندن علامت اختصاری چگونه است ؟

در ابتدا و از سمت چپ تعدادی حرف قرار دارد که نشان دهنده ی نام و نشان کارخانه تولید کننده می باشد. بعد از آن حرف اختصاری به سایز آج میلگرد و بعد از آن حرف اختصاری که روش تولید میلگرد نشان میدهد می آید.

 

علامت اختصاری میلگرد ذوب آهن اصفهان( ESCO-CU )

 

آهن اصفهان

 

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید