عوامل موثر بر قیمت آهن آلات

نحوه قیمت‌گذاری محصولات فولادی به گونه ای است که با نوسان ارز در ارتباط است. ما در این مقاله سعی داریم مهمترین عوامل موثر بر قیمت آهن آلات را ذکر کنیم و نگاهی به آن بیاندازیم.

عوامل موثر بر قیمت آهن آلات

 تغییرات قیمت‌های مقاطع فولادی هیچگاه ثابت نبوده و همواره در حال تغییر است و میزان تقاضا در قیمت نهایی این محصولات تاثیرگذار می‌باشد. این مقاطع فولادی در تمام نقاط کشور برای راه و ساختمان سازی، توسعه زیر ساخت‌ها، حمل و نقل ماشین آلات و خیلی از موارد دیگر کاربرد دارد که با در نظر گرفتن عوامل خارجی و دخلی گوناگونی محاسبه می‌شود.

داشتن دانشی جهت پیش‌بینی و تحلیل بازار فولاد موجود در ایران، که بر روند صعودی یا نزولی قیمت انواع آهن‌آلات تاثیرگذار هستند برای بسیاری از افراد مثل مهندسین سازه ، کارشناسان و اهالی صنعت و همچنین کسب و کارهایی که با خرید مقاطع فولادی و  آهن در ارتباط هستند ضروری و لازم است. آن هم به دلیل حائز اهمیت بودن آهن در اقتصاد یک کشور و همچنین روند توسعه صنایع

که ما در ادامه این مقاله به عوامل موثر بر قیمت آهن آلات می‌پردازیم.

مهمترین عوامل موثر بر قیمت آهن آلات

مهمترین عوامل موثر بر قیمت آهن آلات

| جهت اطلاع از قیمت روزانه میلگرد ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

در مقاله های قبل در آداک فلز به بررسی انواع آهن آلات و همچنین آخرین اخبار بررسی اوضاع آهن آلات پرداختیم، برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات لازم جهت موارد اشاره شده بر روی هر یک کلیک کنید.

بررسی عوامل موثر بر قیمت آهن آلات

نفت:

نفت را عنصری حیاتی در واحدهای تولیدی محصولات فولادی در جهان و قیمت نفت را یکی از عوامل مهم در اقتصاد کشور  می‌دانند،

 حدود پانزده درصد قیمت محصولات فولادی مربوط به واحد های تولیدی را با قیمت نفت در ارتباط می‌دانند، به طوری که برای محصولات مختلف این درصد نیز تغییر می‌کند. به طور مثال از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت تیرآهن، کاهش یا افزایش قیمت نفت می‌باشد.

پس میتوان نتیجه گرفت که:

  • بالا و پایین شدن قیمت نفت
  • رشد اقتصادی کشورهای تولید کننده
  • رشد اقتصادی کشورهای مصرف کننده

تغییرات قیمتی این محصولات نظیر:

  • پروفیل
  • میلگرد
  • لوله
  • انواع ورق های فولادی
  • تیرآهن

را در پی دارد.

تورم جهانی:

یکی دیگر از تاثیرات نوسانات قیمت ارز و دلار بر بالا و پایین شدن قیمت مقاطع فولادی تورم جهانی می‌باشد.

 کشورهای در حال توسعه  حدود 60 درصد از فولاد جهان را تولید می‌کنند و این یکی از معضلات اقتصادی کشور های در حال توسعه می‌باشد به طوری که چین به تنهایی 30 درصد از تولید مقاطع فولادی را به عهده گرفته است و این سبب می‌شود تورم در رشد کلی قیمت ها صورت بگیرد و خریداران مبلغ بالاتری را برای خرید مقاطع فولادی پبپردازند.

 قیمت تیرآهن از جمله مواردی می‌باشد که به شدت تحت تاثیر مستقیم تورم جهانی قرار گرفته است. آن هم به دلیل انتقال دادن کارخانه‌ های فولادی از کشورهای توسعه‌ یافته به کشورهای درحال توسعه می‌باشد.

هزینه حمل و نقل:

از عوامل مهم و کلیدی که بر قیمت نهایی محصولات فولادی تاثیر‌گذار می‌باشد، هزینه‌ی حمل و نقل است که به دلیل حجم انبوهی از صادرات جهانی که با قیمت انرژی و نفت نیز، ارتباط مستقیمی دارد، تاثیر مستقیمی بر قیمت ها دارد نظیر تیرآهن یا میلگرد که در حجم بالایی توسط مصرف کنندگان خریداری می‌شوند و نحوه جابه جایی آن به گونه ای است که در بعضی از موارد توسط  کامیون‌ها و کشتی استفاده می‌شود.

نتبجه گیری :

علاوه بر عوامل اشاره شده، موارد بسیار دیگری نیز برای شناسایی وجود دارد که به کلیه مصرف کنندگان و مهندسین سازه، کمک می‌کند تا بتوانند با دقت بیشتری برای خرید محصول مورد نظر، اقدام کنند.

شما می‌توانید در سایت آداک فلز از قیمت روز افزون آهن آلات نظیر تیرآهن و میلگرد و نبشی و … آگاه شوید و در کمترین زمان بدون نیاز به واسطه اقدام به خرید نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

شرکت آداک فلز ایرانیان (آهن حسینی) با بیش از 20 سال سابقه در زمینه فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی تحت نظر کادر مجرب برای دسترسی هرچه راحت تر شما اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید