فرآیند تولید تیرآهن

فرآیند تولید تیرآهن شامل مراحل مختلفی است که در اینجا به طور خلاصه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • ذوب شمش آهن در کوره‌های بلند یا الکتریکی با دمای بالا
  • نورد گرم فلز ذوب شده با استفاده از غلتک‌های مخصوص برای شکل دادن به مقطع مورد نظر
  • سایزینگ و برش تیرآهن‌ها در ابعاد استاندارد با دقت بالا
  • کنترل کیفی و بسته‌بندی تیرآهن‌ها برای حمل و نقل

| شما می‌توانید در سایت آداک فلز از قیمت روز افزون پروفیل ها، آهن آلاتی نظیر تیرآهن و میلگرد و نبشی و ناودانی و غیره آگاه شوید و در کمترین زمان بدون نیاز به واسطه اقدام به خرید نمایید.

روش های فرآیند تولید تیرآهن

فرآیند تولید تیرآهن به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که هر یک ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند. برخی از روش‌های رایج عبارتند از:

فرآیند تولید تیرآهن

فرآیند تولید تیرآهن

  • نورد گرم

در این روش، فلز ذوب شده با دمای حدود 1200 درجه سانتیگراد از میان غلتک‌های گرم عبور داده می‌شود و به شکل مقطع مورد نظر درمی‌آید. این روش برای تولید تیرآهن‌های با سایز بزرگ و قطر زیاد و خواص مکانیکی بهتر مناسب است. نورد گرم شامل مراحل زیر است:

  • گرم کردن

تیرآهن اولیه در کوره‌های گازی یا الکتریکی تا دمای بالای 1200 درجه سانتی‌گراد گرم می‌شود.

  • نورد

تیرآهن گرم شده با استفاده از قالب‌های مختلف و چکش‌های فشاری به شکل مطلوب نورد می‌شود. این عمل می‌تواند چندین بار تکرار شود تا تیرآهن به ابعاد و ضخامت دلخواه برسد.

  • خنک کردن

تیرآهن نورده شده با هوا یا آب خنک می‌شود تا سختی و مقاومت آن افزایش یابد.

| جهت اطلاع از قیمت روزانه آهن آلات ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

  • نورد سرد

در این روش، فلز پس از نورد گرم، با دمای پایین‌تر از دمای بازپخت (حدود 20 تا 200 درجه سانتیگراد) از میان غلتک‌های سرد عبور داده می‌شود و به شکل نهایی خود درمی‌آید. این روش برای تولید تیرآهن‌های با سایز کوچک و قطر کم مناسب است.

این روش مزایایی مانند بهبود خواص مکانیکی، کاهش ضخامت و افزایش طول تیرآهن دارد. نورد سرد با استفاده از قالب های خاصی که برای تغییر شکل فلز طراحی شده اند، انجام می شود. نورد سرد نیاز به کمترین مقدار انرژی و زمان برای تولید تیرآهن دارد و به عنوان یک روش پایدار و اقتصادی شناخته می شود.

| کارشناسان و مشاوران آداک فلز اینجا هستند تا هر زمان که شما نیاز به مشورت و کسب اطلاعات داشتید به شما پاسخ صحیح را بدهند.

  • جوشکاری

جوشکاری روشی است که در آن دو یا چند قطعه فلزی با استفاده از حرارت و یا فشار به هم متصل می‌شوند. جوشکاری برای تولید تیرآهن که در ساختمان‌سازی و صنعت استفاده می‌شود، از اهمیت بالایی برخوردار است.

جوشکاری تیرآهن معمولاً با استفاده از الکترودهای جوشکاری که حاوی فلزات و الای‌های مختلف هستند، انجام می‌گیرد. الکترودها با ایجاد یک جرقه الکتریکی، حرارت زیادی را تولید می‌کنند که باعث ذوب شدن نقاط تماس فلزات می‌شود. سپس با خنک شدن حرارت، فلزات به هم چسبیده و یک اتصال قوی ایجاد می‌کنند. جوشکاری تیرآهن باید با رعایت استانداردهای فنی و ایمنی انجام شود تا خطرات ناشی از آتش‌سوزی، صدمات بدنی و خرابی سازه‌ها را کاهش دهد. این روش برای تولید تیرآهن‌های لانه زنبوری یا هاش کاربرد دارد.

بیشتر بخوانید

شرکت آداک فلز ایرانیان (آهن حسینی) با بیش از 20 سال سابقه در زمینه فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی تحت نظر کادر مجرب برای دسترسی هرچه راحت تر شما اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید