فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟

به نقل از خبرگزاری ایسنا، به بررسی این موضوع که فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟ می‌پردازیم.

فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟

براساس آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگانه فولاد ایران، در سال گذشته، فولادسازان کشور در مجموع بالغ بر ۱۰۵ میلیون تن از انواع اقلام فولادی (شمش، محصولات و مقاطع فولادی و آهن اسفنجی) تولید کرده‌اند که نسبت به میزان تولید در مدت مشابه سال ۱۴۰۰، پنج تا ۱۲ درصد رشد را تجربه کرده است؛

در حقیقت تولید اقلام فولادی میانگین رشد ۸.۸ درصدی را در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال پیش از آن تجربه کرده است.

 طبق آنچه که انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از آمار تولید فولادی‌ها در سال گذشته و مقایسه آن با میزان تولید در یکساله ۱۴۰۰ در اختیار ایسنا قرار داد است، در سالی که گذشت میزان تولید کل مقاطع طویل فولادی و محصولات فولاد بیشترین میزان افزایش تولید را معادل به ترتیب ۱۲ و ۱۰ درصد داشته‌اند.

| برای آشنایی بیشتر با انواع پروفیل ها و محصولات فولادی و ورقهای فولادی و همچنین نحوه کارکرد آن به قسمت اخبار و مقالات سایت رجوع کنید.

بررسی خبر(فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟)

بررسی خبر(فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟)

خبر( فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟ )

در سال ۱۴۰۱ از مجموع ۱۲ میلیون و ۵۳۲ هزار تن کل مقاطع طویل فولادی تولیدی که نسبت به ۱۱ میلیون و ۲۰۶ هزار ت تولیدی در سال ۱۴۰۰ رشد ۱۲ درصدی داشته

  • یک میلیون و ۲۹۱ هزار تن تیرآهن
  • ۱۰ میلیون و ۳۹۰ هزار تن میلگرد
  • ۸۵۱ هزار تن نبشی، ناوداتی

و سایر مقاطع تولید شده است که به ترتیب تولید تیرآهن شش درصد و تولید میلگرد ۱۴ درصد و تولید نبشی، ناودانی و سایر مقاطع دو درصد نسبت به تولید آن‌ها در یکساله ۱۴۰۰ بیشتر ثبت شده است.

در یکساله ۱۴۰۰ به ترتیب:

  • یک میلیون و ۲۲۱ هزار تن تیرآهن
  • ۹ میلیون و ۱۴۸ هزار تن میلگرد
  • ۸۳۷ هزار تن نبشی، ناودانی

و… تولید شده بود.

در ادامه خبر فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟

باید اشاره کنیم که تولید محصولات فولادی از ۱۹ میلیون و ۶۳۵ هزار تن در سال ۱۴۰۰ به ۲۱ میلیون و ۵۹۴ هزارتن در مجموع یکساله ۱۰۱ رسیده و رشد ۱۰ درصدی را ثبت کرده است.

پس از محصولات فولادی، تولید شمش فولاد (فولاد میانی) به میزان ۹ درصد و سپس مقاطع تخت فولادی به میزان هشت درصد رشد تولید را نسبت به سال ۱۴۰۰ تجربه کرده‌اند؛ تولید شمش از ۲۷ میلیون و ۹۰۱ هزارتن به ۳۰ میلیون و ۴۳۳ هزار تن و تولید مقاطع تخت فولادی از هشت میلیون و ۴۲۹ هزار تن به ۹ میلیون و ۶۲ هزار تن رسیده است.

| شما می‌توانید در سایت آداک فلز از قیمت روز افزون پروفیل ها، آهن آلاتی نظیر تیرآهن و میلگرد و نبشی و ناودانی و غیره آگاه شوید و در کمترین زمان بدون نیاز به واسطه اقدام به خرید نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

خبر( فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند)

خبر( فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند)

| جهت اطلاع از قیمت روزانه آهن آلات ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

تحلیل خبر فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟

طبق آمار از میزان شمش فولادی تولیدی در ۱۲ ماهه ۱۴۰۱ حدود ۱۸ میلیون و ۷۴۳ هزار تن بیلت‌وبلوم (با رشد ۱۲ درصدی نسبت به ۱۶ میلیون و ۶۶۳ هزار تن تولیدی در ۱۲ ماهه ۱۴۰۰) و ۱۱ میلیون و ۶۹۰ هزار تن اسلب (با رشد چهار درصدی نسبت به ۱۱ میلیون و ۲۳۸ هزار تن سهم اسلب تولیدی در سال ۱۴۰۰) تولید شده است.

همچنین از  میزان تولید کل مقاطع تخت فولادی نیز هشت میلیون و ۷۳۲ هزار تن سهم ورق‌های گرم، دو میلیون و ۴۱۵ هزار تن سهم ورق‌های سرد و یک میلیون و ۴۹۱ هزار تن سهم ورق‌های پوششدار ثبت شده است.

تولید ورق‌های سرد نسبت به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار تن تولیدی در سال ۱۴۰۰، قریب به ۱۲ درصد بیشتر شده اما تولید ورق‌ سرد نسبت به دو میلیون و ۵۹۴ تولیدی و ورق پوششدار نسبت به یک میلیون و ۴۹۹ هزار تن تولیدی در سال ۱۴۰۰ به ترتیب هفت و یک درصد افت پیدا کرده است.

در ادامه خبر فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟ باید عرض کنیم که:

تولید ورق‌های سرد و ورق‌های پوششدار تنها مقاطع فولادی هستند که کاهش تولید را نسبت به سال ۱۴۰۰ تجربه کرده‌اند و در سرایط مقاطع و محصولات و… همانطور که اشاره شد، رشد تولید رقم خورده است.

در نهایت نیز طبق آمار، تولید آهن اسفنجی در ۱۲ ماهه ۱۴۰۱ با رشد پنج درصدی از ۳۰ میلیون و ۳۲۸ هزار تن به ۳۱ میلیون ۷۳۰ هزار تن در مجموع سال ۱۴۰۱ رسیده است.

(فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟)

(فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟)

منبع خبر فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟ : خبرگزاری ایسنا

شرکت آداک فلز ایرانیان (آهن حسینی) با بیش از 20 سال سابقه در زمینه فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی تحت نظر کادر مجرب برای دسترسی هرچه راحت تر شما اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است. ما آماده قرار داد با شرکت ها و تامین کلیه اقلام مورد نیاز شما هستیم.
ما نازلترین قیمت، سرعت در تحویل، ضمانت اصالت کالا و پشتیبانی 24 ساعته را ارمغان آورده‌ایم. با ما همراه باشید از صفر تا صد خرید و فروش انواع آهن آلات

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید