فولاد زنگ‌نزن گامی درجهت افزایش تولید

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فولاد زنگ‌نزن گامی درجهت افزایش تولید محصولات با ارزش افزوده بالا می‌شود. همراه ما باشید تا به بررسی این خبر بپردازیم.

فولاد زنگ‌نزن گامی درجهت افزایش تولید

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: تولید فولاد زنگ‌نزن در فولاد مبارکه اصفهان درحالی رخ داده که تعداد تولیدکنندگان این محصول در دنیا انگشت‌شمار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان محمدیاسر طیب‌نیا در آیین رونمایی از ورق فولاد زنگ‌نزن تولید شده در شرکت فولاد مبارکه اصفهان اظهار داشت:

وقتی رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جاری شعار دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی را مطرح کردند، یک شعف درونی برای ما ایجاد شد چراکه در فولاد مبارکه این ضرورت را از چند ماه قبل احساس کرده و تحت عنوان فعالیت در حوزه نوآوری و فناوری کارهای جدی را آغاز کرده بودیم.

وی افزود:

پس از شنیدن فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با صنعتگران نیز دیدیم که فولاد مبارکه به عنوان یک مجموعه پیشران منتظر تعیین خط توسط مسئولان نیست و خود توانسته نیاز کشور را تشخیص دهد.

فولاد زنگ‌نزن گامی درجهت افزایش تولید محصولات با ارزش افزوده بالا

فولاد زنگ‌نزن گامی درجهت افزایش تولید محصولات با ارزش افزوده بالا

| جهت اطلاع از قیمت روزانه آهن آلات ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

استفاده حداکثری از ظرفیت فولاد مبارکه برای تولید

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بیان اینکه در حوزه‌های مختلف الزامات تحقق رشد اقتصادی، اقدامات خوبی را آغاز کرده‌ایم، گفت:

فولاد مبارکه بزرگ‌ترین تولیدکننده ورقه فولادی در خاورمیانه و شمال آفریقا با سهم 20 درصدی در این منطقه است و اگر تولید ناخالص داخلی 1.5 درصد و در بخش صنعت هشت درصد سهم دارد؛ این شرکت دارای شبکه گسترده‌ای بالغ بر سه هزار 500 کارخانه، کارگاه و تامین‌کننده در بالادست و پایین‌دست است.

| شما می‌توانید در سایت آداک فلز از قیمت روز افزون آهن آلات نظیر تیرآهن و میلگرد و نبشی و … آگاه شوید و در کمترین زمان بدون نیاز به واسطه اقدام به خرید نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

وی افزود:

علی‌رغم قطع بی‌سابقه 70 درصد از گاز مجموعه، روند رشد تولید در سال جاری به دلیل ثبت رکوردهای خوب در شش ماهه ابتدای سال، بالا بوده و امیدواریم به رکورد 10 میلیون و 200 هزار تن برسیم.

ظرفیت تولید فولاد مبارکه

طیب‌نیا ادامه داد:

درحالی است که ظرفیت تولید فولاد مبارکه 10 میلیون و 400 هزار تن است و چنین رکوردی در استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها در بین شرکت‌ها وجود ندارد.

وی با اشاره به رشد تولید این شرکت در ماه‌های اخیر عنوان کرد:

افتخار ما این است که تاکنون 142 میلیون تن محصول به بازار عرضه کردیم و در عملکرد 10 ماهه 12.8 درصد و در 9 ماه اخیر 20 درصد در فولاد خام رشد داشتیم.

| در مقاله های قبل در سایت آداک فلز به فولاد CK45 و تفاوت آهن و فولاد و ویژگی‌های هر کدام و همچنین خرید شمش فولادی پرداختیم، برای آشنایی بیشتر با هر یک از موارد اشاره شده بر روی آن کلیک و یا به قسمت مقالات سایت رجوع کنید.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان افزود:

اگر کشور توانست در سطح جهان با رشد هشت درصد رتبه خود را بالا بیاورد به دلیل رشد 20 درصدی شرکت‌هایی همچون فولاد مبارکه در 9 ماه اخیر و ایفای نقش در صنعت و به ویژه فولاد کشور است.

(( فولاد زنگ‌نزن گامی درجهت افزایش تولید ))

(( فولاد زنگ‌نزن گامی درجهت افزایش تولید ))

افزایش 18 درصدی در عرضه تولیدات فولاد مبارکه به بازار

وی در ارتباط با تاثیر تولیدات فولاد مبارکه در کنترل بازار بیان کرد:

آنچه برای دولت اهمیت داشت، نقش شرکت در کنترل بازار بود که در این حوزه 18 درصد افزایش عرضه نسبت به سال گذشته داشتیم.

طیب‌نیا تصریح کرد: در حوزه صادرات به دلیل کاهش ایجاد شده در ماه‌های ابتدایی، عقب هستیم اما تا پایان سال عدد را نسبت به  سال قبل افزایش می‌دهیم.

جایگزینی فولاد مبارکه به جای صادرات نفت در اقتصاد کشور

وی با اشاره به اهداف این شرکت در سال‌های آتی گفت: چشم انداز ما و مسئولیتی که برای خود تعریف کردیم، همچنان الگوی ملی بنگاه‌داری است و رسالت خود را در این زمینه قرار دادیم.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به گذشتن بیش از 30 سال از زمان تاسیس این کارخانه بیان کرد:

در گام اول فولاد مبارکه، هدف ما خودکفایی صنعتی بود اما در گام دوم رشد اقتصادی و دستیابی به اهداف کشور را رسالت فولاد مبارکه می‌دانیم.

وی افزود: همچنان که بسیاری از شرکت‌های صنعتی در دنیا نام‌آشنا تر از کشور خود هستند و نقشی بالاتر از صنایع دیگر در اقتصاد کشور خود دارند، افق 30 ساله فولاد مبارکه نیز بر این مبنا تعریف شده تا در خودکفایی و اقتصاد بدون دخالت نفت تاثیر داشته و به عنوان یک شرکت جایگزین نفت شود.

طیب‌نیا با بیان اینکه در افق 1410 درآمد 15 میلیارد دلاری برای شرکت فولاد مبارکه تعریف شده است، تصریح کرد:

امروزه ظرفیت ما در صنعت فولاد 10.4 میلیون تن است و به این عدد در سال جاری خواهیم رسید.

وی اضافه کرد: افق ما برای فولاد مبارکه در توسعه‌های زیر سقفی با افزایش بهره‌وری و مشارکت تملک این است که به 18 میلیون تن تا سال 1410 برسیم ولی هدف‌گذاری ما تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: تا امروز توسعه کمی مدنظر بوده اما هدف‌گذاری ما بحث توسعه کیفی است؛

پروژه‌های متعددی در این راستا در حوزه‌های مختلف تعریف شده است.

وی در ارتباط با اقدامات انجام شده در این شرکت در راستا افزایش بهره‌وری عنوان کرد:

هدف‌گذاری ما در روند بهره‌وری که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده است، ایجاد ارزش‌ افزوده در کشور و افزایش بهره‌وری دانسته تا در حوزه سرمایه و منابع انسانی روند افزایشی را داشته باشیم.

(فولاد زنگ‌نزن گامی درجهت افزایش تولید محصولات با ارزش افزوده بالا)

(فولاد زنگ‌نزن گامی درجهت افزایش تولید محصولات با ارزش افزوده بالا)

مصرف آب رودخانه توسط فولاد مبارکه به صفر می‌رسد

طیب‌نیا با اشاره به کاهش مصرف انرژی در این صنعت تصریح کرد: از افتخارات ما این است که در مصرف آب و کاهش مصارف انرژی اقدامات ارزشمندی را انجام دادیم و به گونه‌ای جزو بهترین شرکت‌ها در دنیا از این نظر هستیم؛ مصرف آب شرکت فولاد مبارکه از رودخانه به کمتر از نصف رسیده و هدف ما این است که ظرف سه سال آینده مصرف آب از رودخانه را صفر برسانیم.

وی افزود: در راستای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و پروژه‌های مرتبط با محیط‌زیست، 2.3 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در دست اقدام است و گزارشات ارائه شده نشان می‌دهد که فولاد مبارکه الگوی صنعت سبز و حرکت در مسیر محیط‌زیست است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان ادامه داد: مجموع اتفاقاتی که در حوزه انرژی رقم زدیم منجر به تولید سالیانه 2.5 میلیون تن دی‌اکسیدکربن در سال به واسطه نیروگاه سیکل ترکیبی، نیروگاه خورشیدی و دو نیروگاه بادی است؛ امیدواریم بتوانیم به وظیفه خود در حوزه مسئولیت‌‌های اجتماعی عمل کنیم.

تولید محصولات دارای ارزش افزوده بالا نیاز امروز کشور 

وی با تاکید بر افزایش تولید محصولات با ارزش افزوده بالا گفت: ما رشد خوبی در صنعت فولاد طی دهه‌های اخیر داشتیم اما به نظر می‌رسد آنچه موردنیاز کشور است، تولید محصولات با ارزش افزوده بالا است.

طیب‌نیا افزود: در چند سال گذشته استفاده از ظرفیت‌های صنعت فولاد 75 درصد بود اما امسال به 65 درصد رسیده است چراکه ظرفیت‌های جدید در حال رونمایی است؛ تنها مجموعه‌ای مثل فولاد می‌تواند با 90 درصد ظرفیت خود فعالیت کند ولی سایر صنایع قادر به انجام این کار نیستند و این چالش اصلی ما است.

وی اضافه کرد: سال آینده این عدد به 60 درصد می‌رسد و در ادامه با زیر 50 درصد می‌رسیم و این حوزه نیازمند اقدامات جدی است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بیان اینکه هدف ما تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر و باز کردن مسیر برای شرکت‌های تازه وارد برای تولید محصولات عادی است، تصریح کرد: امسال بالغ بر 20 محصول جدید توسط شرکت فولاد مبارکه به بازار عرضه شده است و این رونمایی اولین گام ما در مسیر توسعه تولید فولاد زنگ‌نزن است.

وی افزود: محصول امروز ما فولاد زد زنگی است که با عرض هزار میلی‌متر و با ضخامت شش، چهار، سه و 2.5 میلی‌متر به همت متخصصان و همکاران ما تولید شده است؛ ارزش این کار، تولید چنین محصولی در سال دانش‌بنیان و بدون حضور هیچ کارشناس خارجی است.

طیب‌نیا ادامه داد: این درحالی است که تعداد تولیدکنندگان فولاد زنگ‌نزن در دنیا انگشت‌شمار بوده و این دانشی ویژه است.

بومی‌سازی دانش تولید فولاد زنگ‌نزن در فولاد مبارکه اصفهان

وی با اشاره به چالش‌های موجود در مسیر تولید فولاد زنگ‌نزن عنوان کرد: همکاران ما نزدیک به یک سال روی این موضوع کار کردند و ابداعاتی در این حوزه داشتند چراکه دسترسی به برخی تجهیزات و فرآیند‌ها برای امکان پذیر نبود.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم در آینده‌ای نه چندان دور گریدهای دیگری از این محصول را در خط تولید قرار دهیم.

وی با بیان اینکه نیاز کشور به این محصول حدود 80 هزار تن است، گفت: کشورهای توسعه یافته حدود 15 تا 20 کیلوگرم از این محصول را به ازای هر نفر تولید می‌کنند و میانگین جهانی نیز در این حوزه حدود شش کیلوگرم است؛ ما امیدواریم که با جایگزینی این محصول در سال‌های آتی و کاهش فشار برای تولید محصولات عادی، بتوانیم فولاد زنگ‌نزن را حداقل تا 50 هزار تن در سال اول و 200 هزار تن در سال‌های آینده تولید و به بازار عرضه کنیم.

طیب‌نیا با بیان اینکه این تنها اتفاقی نیست که در فولاد مبارکه رخ داده است، اظهار داشت: تا به امروز بیش از 100 هزار قطعه تجهیز و ماده در شرکتی که تمام قطعات آن وارداتی بوده با حمایت‌های فولاد مبارکه بومی‌سازی شده و بیش از 90 درصد در این حوزه به خودکفایی رسیدیم.

وی عنوان کرد: هدف ما این است که در محصولات فولادی، حوزه فناوری، زنجیره خودمان و کسب‌وکارهای جدید با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، اصفهان را قطب نوآوری و فناوری کشور کرده و اتفاقی جدی را در این حوزه رقم بزنیم.

اشتغال یک هزار و 100 نفر در فولاد مبارکه تت‌ پایان سال جاری

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به اشتغال‌زایی این کارخانه در حوزه‌های مختلف بیان کرد: ایجاد بالغ بر دو هزار شغل در سال آینده و در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان هدف‌گذاری شده است؛ تا پایان سال جاری یک هزار و 100 نفر در فولاد مبارکه مشغول به کار می‌شوند و در حوزه توسعه ظرف دو سال هفت هزار شغل پیش‌بینی شده تا در جریان قرار گیرد.

گفتنی است ورق فولاد زنگ‌نزن برای نخستین بار در جنوب غربی آسیا و شمال آفریقا، توسط متخصصان و کارکنان شرکت فولاد مبارکه اصفهان تولید شده و این فناوری به طور کامل در کشور بومی‌سازی شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

شرکت آداک فلز ایرانیان (آهن حسینی) با بیش از 20 سال سابقه در زمینه فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی تحت نظر کادر مجرب برای دسترسی هرچه راحت تر شما اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است.

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید