قطعی برق و از دست دادن بازار سیمان

تولیدکننده سیمان با اشاره به زیان های صنعت سیمان کشور از قطع برق گفت: قطعی برق و از دست دادن بازار سیمان  قراردادهای بلند مدت خارجی با تضمین خسارت منعقد شده و نمی‌شود به یکباره با یک مصوبه همه تلاش ها را از بین برد .

 

 

بیشتر بخوانید: تفاوت میلگرد a2 و a3

 

قطعی برق و از دست دادن بازار سیمان

جهت مشاهده و اطلاع از آخرین اخبار آهن آلات ما را در صفحه مجازی اینستاگرام دنبال کنید.

قطعی برق و از دست دادن بازار سیمان:

ابراهیم غلام زاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تصمیم اخیر ستاد تنظیم بازار کشور در خصوص مدیریت بازار سیمان ، گفت: طبق بند 5 مصوبه ستاد تنظیم بازار، صادرات سیمان مشروط و محدود می گردد . این در حالی است که ظرفیت تولید سیمان کشور 80 میلیون تن و سیمان مورد نیاز داخل کشور 60 میلیون تن است.

وی افزود: اگر بازارهای صادراتی از دست برود ، ایران با 20 میلیون تن سیمان مازاد مواجه خواهد بود که این زنگ خطری برای  صنعت سیمان کشور می باشد.

این تولیدکننده سیمان تصریح کرد: برخی به غلط فکر می کنند صادرات سیمان برای سود بیشتر است ،این در حالی است که واقعا با اینهمه مانع برای صادرات و بحث بازگشت ارز و کمبود ناوگان حمل و ….. ، واقعا صادرات صرفه اش را از دست داده است ، اما صنایع سیمان مجبور هستند مازاد تولید خود  که در بازار داخل بفروش نمی رود را صادر کنند .

جهت استعلام قیمت آنلاین آهن و مصالح ساختمانی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.

قطعی برق و از دست دادن بازار سیمان:

غلام زاده با اعلام اینکه بازار سیمان داخلی بعلت قطع برق مدت یکی دوماه متلاطم میشود و تقاضا بالا می رود ، گفت: بعد از حل مشکل برق تقاضا کمتر از عرضه میشود و کارخانجات سیمان ده ماه از سال با مازاد عرضه نسبت به تقاضا مواجه هستند و درست نیست بخاطر این دوماه ، کل بازار صادراتی کشور را قربانی کنیم .

وی اضافه کرد: در دو دهه گذشته سیاست کشور ، برنامه های توسعه پنج ساله و چشم انداز 20 ساله کشور مبتنی بر افزایش تولید سیمان ، فولاد ، آلومینیوم و  در مجموع صنایع انرژی بر به منظور صادرات بوده ، و در همین راستا برای تولید 120 میلیون تن سیمان جواز تاسیس کارخانه سیمان صادر شده است که بیش از 80 میلیون تن آن در مدار تولید است و ظرف یکی دو سال آینده این ظرفیت به 100 میلیون تن خواهد رسید .

این‌تولیدکننده سیمان با بیان اینکه کارخانجات برای بازاریابی خارجی سرمایه گذاری کرده اند ، گفت: قراردادهای بلند مدت خارجی  با تضمین خسارت منعقد شده و نمیشود به یکباره با یک مصوبه همه تلاش ها را از بین برد.

وی گفت: مگر میشود دو ماه به قراردادهای خارجی عمل نکرد ؟ این شیوه تجارت که در هیچ جای دنیا سابقه ندارد به اعتبار تجار ایرانی خسارات زیادی وارد خواهد نمود . امیدوارم مشکلات ناشی از کمبود  برق به خاموشی های مقطعی و یا نوبتی محدود شود و برق باعث آسیب به صادرات سیمان ایران نشود .

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید