قوطی پروفیل

قیمت و سفارش قوطی پروفیل در سایت آداک فلز ایرانیان

قوطی پروفیل دارای مقاطع بلند با سطحی ثابت است و قوطی پروفیل شکلی از این محصول است که به صورت لوله تو خالی می باشد. پروفیل به طور کلی به دو قسم تقسیم می شوند، پروفیل هایی که به شکل باز تولید می شوند مثل تیر آهن و پروفیل هایی که مثل قوطی پروفیل شکل بسته دارند.

به دلیل کاربرد های مختلف قوطی پروفیل، جنس استفاده شده برای ساخت آن نیز متناسب با کاربرد آن تعیین می شود. به همین دلیل آن را با جنس های مختلفی می سازند.

قوطی پروفیل

پروفیل های ساخته شده با آهن که از فولاد مانند تیر آهن تولید می شود و معمولا برای بتن و پایه ساختمان کاربرد دارند. پروفیل های کامپوزیتی نمونه دیگری است که در برابر عوامل محیطی مانند رطوبت هوا و خوردگی و همچنین در مقابل زمین لرزه بسیار مقاوم است. پروفیل گالوانیزه نیز در ساختن درب و پنجره ها استفاده می شود اما استقامت آن در مقابل نوع معمولی بسیار بالا است. معمولا برای پنجره های برج ها که در ارتفاع هستند برای مقاومت در مقابل فشار باد از پروفیل گالوانیزه استفاده می کنند.

قوطی پروفیل

تولید قوطی پروفیل

برای تولید قوطی پروفیل، از دو روش نورد گرم و نورد سرد استفاده می کنند. هر کدام از روش ها در فرآیند تولید قوطی موثر است. قوطی نورد گرم در دمای بیش از ۱۷۰۰ درجه سانتیگراد نورد می شود که باعث شکل دهی راحت تر به ورق فولادی برای ساخت قوطی می شود.

اما در روش نورد سرد، ورق برای تولید قوطی در دمای اتاق تولید شده و با خم و برش ورق آهن ساخته شده و بیشتر در مصارف ساختمانی و تزیینی استفاده می شود.

| جهت اطلاع از قیمت روزانه آهن آلات ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

قوطی پروفیل

قوطی پروفیل و کاربرد آن

در واقع کاربرد قوطی پروفیل به دو صورت است، استفاده از قوطی در صنعت و صنایع مختلف مانند خودروسازی، نظامی و مبلمان و در ساختمان سازی مانند تولید اتصالات و در و پنجره و…

قوطی پروفیل دارای ابعاد استانداردی است که به محلی که قرار است قوطی استفاده شود بستگی دارد. این محصول ضخامت و سایز مختلفی برای جداره ها دارد که، از ۵/۰ میلیمتر به بالا ضخامت دارند.

برای کاربرد قوطی در ساخت مبلمان یا میز و صندلی و یا استفاده در صنایع سبک ضخامت از ۵/۰ تا ۵/۱ میلیمتر است. در ساختمان سازی از ۲ تا ۳ میلیمتر و از سایز ۴ میلیمتر به بالا در مصارف صنعتی سنگین تر کاربرد دارد. به صورت مربع و مستطیل به کار برده می شود. سایز مربع از ۱۰ در ۱۰ میلیمتر تا ۵۰۰ در ۵۰۰ میلیمتر می باشد. در شکل مستطیلی از ۴۰ در ۱۰۰ تا ۱۳۵ در ۳۰۰ میلیمتر به کار برده می شود.

قوطی پروفیل ها به دلیل داشتن مقاومت بالا، سبک بودن، آسان بودن اتصال و نصب، قابلیت حمل و نقل راحت و زیبایی ظاهری مورد توجه مهندسان و طراحان قرار گرفته اند.

قوطی پروفیل ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد: قوطی پروفیل های سرد نورد شده و قوطی پروفیل های گرم نورد شده.

قوطی پروفیل های سرد نورد شده از ورق فولادی با ضخامت کمتر از ۶ میلی متر تولید می شوند و در ابعاد کوچکتر و با دقت بالاتر از قوطی پروفیل های گرم نورد شده عرضه می شوند. قوطی پروفیل های گرم نورد شده از ورق فولادی با ضخامت بالاتر از ۶ میلی متر تولید می شوند و در ابعاد بزرگتر و با تحمل بار بالاتر از قوطی پروفیل های سرد نورد شده عرضه می شوند.

قوطی پروفیل

پروفیل گالوانیزه

پروفیل گالوانیزه، که یکی از پرکاربردترین نوع پروفیل‌ها در ساختمان‌سازی است، به منظور مقاوم‌سازی و تقویت قاب‌های در و پنجره مورد استفاده قرار می‌دهند تا از تغییر فرم قاب آن‌ها در برابر فشار جلوگیری شود. البته کاربرد این پروفیل‌ها فقط در مقاوم‌ سازی در و پنجره خلاصه نمی‌شود.

از مقاطع گالوانیزه در مواردی از جمله حمل و نقل های عمومی، فرودگاه ها، ایستگاه های اتوبوس ،سیستم های آب آشامیدنی، ساختمان ها، کارگاه ها، گلخانه ها، خطوط انتقال ارتباطات، بزرگراه ها و … نیز استفاده می شود. در واقع می‌توان گفت یکی از با دوام ترین و اقتصادی ترین محصولات مورد استفاده در فضاهای باز در برابر خوردگی، محصولات گالوانیزه می‌باشند.

پروفیل مبلی

در بازار آهن‌ آلات به پروفیل‌ های سبک فولادی با سطح مقطع مربع یا مستطیل، پروفیل مبلی می‌گویند. این نوع پروفیل که نام دیگر آن قوطی سبک هم می‌باشد، از نوارهای آهنی روغنی با ضخامت کمتر از 2 میلی‌ متر ساخته می‌ شود. دلیل این نام‌گذاری این می‌باشد که پروفیل های مبلی ضخامت کمی دارند و وزن آن نیز سبک می‌باشد.

 می توان سطح مقطع پروفیل های مبلی را به سه گوش، چهارگوش، دایره ای و یا ترکیبی تقسیم کرد. رایج ترین پروفیل های مبلی ، قوطی پروفیل مبلی با سطح مقطع مربع و یا قوطی سبک با سطح مقطع مستطیل شکل می باشد. در واقع پروفیل‌ های مبلی موجود در بازار با فن نورد سرد و با استفاده از ورق آهنی روغنی ساخته می‌ شوند.

پروفیل آلومینیوم

یکی از این کاربردهای آن که در زندگی روزمره با آن آشنا هستیم، پروفیل آلومینیوم است. کافیست به درب‌ها و پنجره‌های خانه‌ها که در طرح‌ها و انواع مختلف تولید می‌شوند، وسایل مختلف اطراف و… نگاهی بیندازیم تا این محصول پرکاربرد را در ساختار آن‌ها مشاهده نماییم.

آلومینیوم فلزی نقره‌ای رنگ با جلای فلزی، نرم، سبک و دارای قابلیت شکل‌پذیری بالایی می‌باشد. از خصوصیات مهم آلومینیوم، سبک وزنی و قابلیت عدم زنگ‌زدگی آن است. پروفیل اکستروژن آلومینیوم را به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین بخش مصارف آلومینیوم می‌دانند.

پروفیل ساختمانی

یکی از مهمترین مسائلی که در صنعت ساختمان سازی از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد مسئله ی انعطاف و شکل پذیری مصالح ساختمانی است.

پروفیل هایی که در ساختمان سازی استفاده می‌شوند دارای انعطاف پذیری بسیار بالا هستند و این امر سبب شده است که استفاده از آنها را در صنعت ساختمان سازی آسانتر شود. البته در کنار این ویژگی، سایر ویژگیهای پروفیل هم حائز اهمیت است که بایستی به آنها توجه نمود.

از جمله: قابلیت جوش پذیری بسیار بالا ،دقت ابعادی بسیار زیاد ،مقاوم در برابر انواع فشارهای احتمالی و همچنین ضخامت زیاد که مقاومت پروفیل را در برابر ضربه ها و خوردگی ها افزایش می دهد.

پروفیل سبک

پروفیل سبک از ورق روغنی (سرد) تولید می‌شود و به روش نورد سرد شکل گرفته می‌شود . ضخامت پروفیل سبک کمتر از پروفیل سنگین است و عموما بین ۰.۵ تا ۱.۵ میلی‌متر متغیر است. پروفیل سبک به دلیل کم بودن ضخامت و وزن، قابلیت تحمل بار کمتری نسبت به پروفیل سنگین دارد. پروفیل سبک عموما در صنایع مبلمان، درب و پنجره، دکوراسیون، تاسیسات و لوله‌کشی به کار می‌رود.پروفیل سبک دارای استحکام کمتر، قابلیت جوش‌پذیری بالاتر و قیمت ارزان‌تر نسبت به پروفیل سنگین است. پروفیل سبک، یک مقطع فولادی می‌باشد که از دو استاندارد EN10219-2 و DIN2394 بهره می‌برد و در ابعاد مختلفی تهیه و تولید می‌شوند.

پروفیل سنگین

پروفیل سنگین از ورق سیاه (گرم) تولید می‌شود و به روش نورد گرم شکل گرفته می‌شود . ضخامت پروفیل سنگین بالاتر از پروفیل سبک است و عموما بین ۱.۵ تا ۴ میلی‌متر متغیر است. پروفیل سنگین به دلیل بالا بودن ضخامت و وزن، قابلیت تحمل بار بالاتری نسبت به پروفیل سبک دارد. پروفیل سنگین عموما در صنایع ساختمان، پل‌سازی، شاسی خودرو، دستگاه‌های صنعتی و قالب‌سازی به کار می‌رود. پروفیل سنگین دارای استحکام بالاتر، قابلیت جوش‌پذیری کمتر و قیمت گران‌تر نسبت به پروفیل سبک است.

پروفیل استیل

پروفیل استیل همانطور که از نامش بر می‌آید محصولی از جنس استیل می‌باشد و به از طریق نورد ، شکل داده می‌شود که از سطح مقطع یکسانی برخوردار است. که شبیه به قطعاتی مربع گونه یا دایره ای شکل

البته این سطح مقطع می‌تواند علاوه بر موارد ذکر شده هرکدام از اشکال هندسی دیگر برخوردار باشند.

از خانواده فولادهای پرآلیاژ باید به لادهای استنلس استیل اشاره نمود که به سبب دارا بودن خواص منحصر بفرد نظیر موارد زیر:

 • خوردگی بالا
 • شکل پذیری خوب
 • خواص مکانیکی
 • مقاوم در برابر اکسیداسیون (جزو گروه فولادهای ضد زنگ)

به عنوان فولاد خاص شناخته می‌شود.

خمکاری پروفیل

خمکاری پروفیل به فرآیندی می‌گویند که طی آن با تغییر زوایا در جهات و اشکال گوناگون شکل مورد نظر پروفیل را می‌سازند.

در روند شکل گیری این پروفیل سطح بیرونی پروفیل به گونه ای است که حالت کشسانی پیدا کرده و فشار مضاعفی بر لایه درونی آن وارد می‌شود. در ادامه این کشش سبب می‌شود محصول حالت فنری پیدا کند. انعطاف‌پذیری حاصل شده این امکان را به وجود می‌آورد که آن را خم کرد.

میزان انعطاف‌پذیری که در بالا به آن اشاره شد به مقادیری نظیر میزان درصد کربن (هر چه قدر این عنصر بیشتر باشد↑ به همان میزان محصول مورد نظر شکننده تر و سخت تر می‌شود↑) و عوامل دیگر بستگی دارد.

| شما می‌توانید در سایت آداک فلز از قیمت روز افزون پروفیل ها، آهن آلاتی نظیر تیرآهن و میلگرد و نبشی و ناودانی و غیره آگاه شوید و در کمترین زمان بدون نیاز به واسطه اقدام به خرید نمایید.

اشکال مختلف قوطی پروفیل

انواع قوطی پروفیل به شکل های مختلفی تولید می شوند که برای کاربردهای مختلفی مناسب هستند. برخی از انواع قوطی پروفیل عبارتند از:

قوطی پروفیل مربع

دارای شکل مربع با ضلع های یکسان است که برای ساخت قاب های سازه ای، درب و پنجره، مبلمان و دکوراسیون، ساختمان‌ها، ماشین‌ها، سازه‌های مکانیکی و صنایع دیگر کاربرد دارد. این پروفیل از چهار ضلع مساوی تشکیل شده و دارای ضخامت یکسان است. قوطی پروفیل مربع مزایایی مانند استحکام بالا، سبکی، قابلیت اتصال آسان و زیبایی دارد. برای تولید این پروفیل از روش‌های مختلفی مانند رول فرمینگ، جوشکاری، خم کاری و برش استفاده می‌شود. قوطی پروفیل مربع در اندازه‌ها و کلاس‌های مختلف عرضه می‌شود که بستگی به نوع کاربرد و استاندارد مورد نظر دارد.

قوطی پروفیل مستطیل

دارای شکل مستطیل با ضلع های متفاوت است که برای ساخت قاب های سازه ای، نرده، حصار، سقف و کف استفاده می شود. قوطی پروفیل مستطیل یک نوع مقاومت بندی است که در ساختمان ها و سازه های فلزی استفاده می شود. این نوع پروفیل از چهار تیرآهن مستطیل تشکیل شده است که به صورت مستطیل به هم متصل هستند.

قوطی پروفیل مستطیل دارای خواص مکانیکی و ظاهری مناسبی است و مقاومت بالایی در برابر بارهای خمشی، برشی و پیچشی دارد. قوطی پروفیل مستطیل را می توان با روش های مختلف تولید کرد، از جمله جوشکاری، خمش، پانچ و برش. قوطی پروفیل مستطیل را می توان در ابعاد و ضخامت های مختلف تهیه کرد و با رنگ ها و پوشش های مختلف نیز محافظت کرد.

قوطی پروفیل دایره

دارای شکل دایره با قطر یکسان است که برای ساخت لوله های آب و گاز، ستون های نورپردازی، تیرهای برق و تلفن استفاده می شود.

قوطی پروفیل دایره یا قوطی پروفیل مدور، نوعی از قوطی پروفیل است که دارای برش مقطع دایره است. این نوع قوطی پروفیل در ساختمان‌ها، ماشین‌آلات، لوله‌کشی و سازه‌های مختلف کاربرد دارد. قوطی پروفیل دایره مزایایی نسبت به قوطی پروفیل مستطیل دارد، از جمله:

 • مقاومت بالاتر در برابر خمش و پیچش
 • توزیع یکنواخت تنش در برش مقطع
 • زیبایی بیشتر و هماهنگی با شکل‌های منحنی
 • سهولت در اتصال و جوشکاری

قوطی پروفیل دایره را می‌توان با روش‌های مختلف تولید کرد، از جمله:

 • رول فرمینگ

در این روش، ورق فولادی را از طریق چندین استاندارد عبور می‌دهند تا به شکل دایره خم شود و سپس با جوشکاری یا حرارت دادن به هم متصل می‌شود.

 • قالب‌گیری

در این روش، فولاد را در قالب‌های دایره‌ای قرار می‌دهند و با فشار یا ضربه به شکل قوطی پروفیل دایره درمی‌آورند.

 • کشیدن

در این روش، فولاد را از طریق چندین حلقه کشیدن به شکل قوطی پروفیل دایره تبدیل می‌کنند.

قوطی پروفیل بیضی

دارای شکل بیضی با قطر های متفاوت است که برای ساخت لوله های خنک کننده، خمیر ساز، اگزوز خودرو و دستگاه های صنعتی استفاده می شود.

قوطی پروفیل بیضی یک نوع قوطی پروفیل است که شکل مقطع آن بیضی است. این نوع قوطی پروفیل در ساختمان‌ها، پل‌ها، ماشین‌ها و دستگاه‌های مختلف کاربرد دارد. قوطی پروفیل بیضی مزایایی نسبت به قوطی پروفیل مستطیلی دارد، از جمله:

 • مقاومت بالاتر در برابر خمش و پیچش
 • وزن کمتر و کارایی بالاتر
 • زیبایی بیشتر و هماهنگی با شکل‌های منحنی
 • امکان اتصال آسان‌تر با روش‌های مختلف

قوطی پروفیل بیضی را می‌توان با روش‌های مختلف تولید کرد، از جمله:

 • خم کردن و جوشکاری ورق فولادی
 • رول فرمینگ و جوشکاری لبه‌ها
 • قالب گیری گرم یا سرد

قوطی پروفیل بیضی یک محصول صنعتی است که در صنایع مختلف کاربرد دارد. این قوطی پروفیل با توجه به ابعاد، ضخامت، جنس و استاندارد مورد نظر سفارش داده می‌شود.

| جهت اطلاع از قیمت روزانه آهن آلات ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

خصوصیات

قوطی پروفیل ها از جنس فولاد، آلومینیوم، استنلس استیل و چدن ساخته می شوند و با روش های مختلفی نظیر جوشکاری، خمش، برش و رنگ آمیزی شکل داده می شوند. قوطی پروفیل ها دارای خصوصیات فنی و مکانیکی مختلفی هستند که بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی تعریف و اندازه گیری می شوند. برخی از این خصوصیات عبارتند از:

 • ضخامت دیواره

فاصله بین داخل و خارج قوطی پروفیل را نشان می دهد که بر حسب میلیمتر اندازه گیری می شود.

 • وزن خالص

وزن قوطی پروفیل را نشان می دهد که بر حسب کیلوگرم در متر اندازه گیری می شود.

 • ظرفیت باربری

توانایی قوطی پروفیل در تحمل بار را نشان می دهد که بر حسب نیوتن در متر مربع اندازه گیر

نکات هنگام خرید قوطی پروفیل

در هنگام خرید باید به ویژگی ها و معیارهای زیر توجه نمود:

 •  سایز
 • حالت
 • استاندارد
 • محل بارگیری و تحویل
 • کارخانه تولید کننده
 • قیمت هر واحد

شرکت آداک فلز ایرانیان (آهن حسینی) با بیش از 20 سال سابقه در زمینه فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی تحت نظر کادر مجرب برای دسترسی هرچه راحت تر شما اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است. ما آماده قرار داد با شرکت ها و تامین کلیه اقلام مورد نیاز شما هستیم.
ما نازلترین قیمت، سرعت در تحویل، ضمانت اصالت کالا و پشتیبانی 24 ساعته را ارمغان آورده‌ایم.

| در صورت نداشتن زمان کافی برای مطالعه مطالب فوق میتوانید PDF مطالب را دانلود کنید |

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید