محرکه‌ های فعلی افزایش قیمت آهن

افزایش ۳۰ درصدی کرایه حمل بار، محدودیت مصرف برق از ۱۵ خرداد و روند افزایشی نرخ دلار از محرکه‌های اصلی افزایش قیمت آهن در اکثر زیرمجموعه‌های بازار داخلی بود که احتمالا به صورت تدریجی تا انتهای خرداد تداوم داشته باشد…

روز گذشته بازار آهن و فولاد پس از ثبات نسبی یک هفته‌ای در شماری از مبادی فروش روند افزایشی در پیش گرفتن اما قیمت روز آهن آلات در نیمی از کارخانه‌ها ثابت و تعدادی نیز کاهش قیمت داشتند.

| برای آشنایی بیشتر با انواع پروفیل ها، محصولات فولادی و ورق های فولادی و همچنین نحوه کارکرد آن به قسمت اخبار و مقالات سایت رجوع کنید.

روز گذشته قیمت دلار پس از توقف در کانال ۵۲ هزار تومانی، نوسانات جزئی تجربه کرد اما در پایان روز گذشته در بازار آزاد حدود ۵۲ هزار و ۳۰۰ تومان مبادله شد. گفتنی است انتشار خبر احتمال اعمال بسته تحریمی جدید اتحادیه اروپا علیه ایران در روند افزایشی قیمت دلار بی‌اثر نیست و احتمال اینکه نرخ دلار تغییر کانال داشته باشد دور از انتظار نیست.

آهن آلات

آهن آلات

قیمت میلگرد ساده و قیمت میلگرد آجدار در شمار زیادی از کارخانه‌ها بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ تومان افزایش داشت امابرخی از مبادی فروش هم قیمت‌ها را ثابت اعلام کردند.

قیمت انواع مختلف تیرآهن از جمله تیرآهن هاش، قیمت تیرآهن لانه‌زنبوری و نیز تیرآهن معمولی در بخش شاخه‌فروشی در چند کارخانه افزایش ۳۰ تا ۱۰۰ هزار تومانی داشت اما تیراهن فایکو، کوثر اهواز، و کرمانشاه بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشتند.

| شما می‌توانید در سایت آداک فلز از قیمت روز افزون پروفیل ها، آهن آلاتی نظیر تیرآهن و میلگرد و نبشی و ناودانی و غیره آگاه شوید و در کمترین زمان بدون نیاز به واسطه اقدام به خرید نمایید.

قیمت نبشی و سپری و قیمت انواع ناودانی ایرانی و اروپایی عمدتا بدون تغییر قیمت عرضه شدند اما در برخی کارخانه‌ها با افزایش ۲۰۰ تومانی همراه بودند. انواع مختلف پروفیل در بسیاری از کارخانه‌ها افزایش قیمت داشتند به طوری که قیمت قوطی پروفیل Z، پروفیل ساختمانی، آلومینیوم و … با افزایش ۳۰۰ تا ۹۰۰ تومانی همراه بودند؛ همچنین قیمت انواع لوله‌های درزدار و بدون درز نیز افزایشی بود به طوری که قیمت لوله گوشتی، لوله داربستی، مبلی و … بین ۳۰۰ تا ۹۰۰ تومان افزایش داشتند.

قیمت ورق روغنی، گالوانیزه و رنگی همچنان در کلیه بنگاه‌ها بدون تغییر عرضه شدند؛ قیمت ورق سیاه نیز در غالب شرکت‌ها ثابت بود اما قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه در برخی ضخامت‌ها بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان افزایش داشت.

| جهت اطلاع از قیمت روزانه آهن آلات ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

گفتنی است افزایش ۳۰ درصدی هزینه حمل اهن، افزایش نسبی نرخ دلار و سهمیه‌بندی برق صنایع که احتمالا از ۱۵ خرداد عملی خواهد شد، مواردی است که روز گذشته به طور حقیقی و روانی در روند افزایشی قیمت آهن اثرگذار بود، اگرچه افزایشی یک تا دو درصدی قیمت‌ها که ناشی از افزایش کرایه حمل بار است، منطقی به نظر می‌رسد.

گزارش‌ها از بورس کالای روز گذشته حاکی است که از ۲۰۲ هزار و ۶۰۰ تن محصول فولادی عرضه شده، حدود ۱۹۹ هزارتن از آن با استقبال خریداران مواجه شد، گفتنی است برای ۱۳۹ هزار تن شمش بلوم حدود ۲۳۱ هزار و ۷۵۰ تن تقاضا ثبت شد که نرخ آن نیز ۲۰ هزار و ۲۲۹ تومان در نظر گرفته شده بود. گفتنی است بدون احتساب معاملات مچینگ کف قیمت میلگرد ۲۳ هزار و ۱۴۰ تومان و کف قیمت تیرآهن، نبشی و ناودانی هم ۲۳ هزار و ۷۶۵ تومان برآورد می‌شود.

به عبارتی نرخ پایه میلگرد بورسی حدود ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام می‌شود که با توجه به محدودیت مصرف برق و نوسانات افزایش نرخ دلار، افزاش پلکانی و تدریجی قیمت‌ها دور از انتظار نیست.

گفتنی است کاهش ورودی تقاضا روی شمش بورسی روز گذشته از محدودیت‌های سامانه بهین یاب نشأت می‌گیرد که این امربه افزایش تقاضای شمش در بازار و افزایش نرخ شمش قابل عرضه در بازار منجر شده است.

امروز نیز حدود ۱۶ هزار و ۷۰۰ تن محصول فولادی در بورس کالا عرضه می‌شود که از این میزان حدود یک هزار و ۵۰۰ تن به ورق رنگی اختصاص دارد که نرخ آن ۵۰ هزار و ۹۷۲ تومان در نظر گرفته شده است. حدود ۲ هزار تن ورق قلع‌اندود با قیمت ۴۹ هزار تومان و ورق گالوانیزه G هم حدود ۱۳ هزار و ۲۰۰ تن با نرخ پایه ۴۴ هزار و ۵۵۴ تومان عرضه می‌شود.

منبع خبر محرکه‌های فعلی افزایش قیمت آهن : آهن پرایس

شرکت آداک فلز ایرانیان (آهن حسینی) با بیش از 20 سال سابقه در زمینه فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی تحت نظر کادر مجرب برای دسترسی هرچه راحت تر شما اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است. ما آماده قرار داد با شرکت ها و تامین کلیه اقلام مورد نیاز شما هستیم.
ما نازلترین قیمت، سرعت در تحویل، ضمانت اصالت کالا و پشتیبانی 24 ساعته را ارمغان آورده‌ایم.

 

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید