مزایای توری مش جوشی را می دانید؟

شاید شما هم در صنعت ساختمان سازی عبارت هایی مانند مش بندی کف، مش بندی سقف، تقویت بتن یا مش جوشی شنیده باشید.

توری مش جوشی یک سازه فلزی است که از میلگرد یا مفتول که به هم جوش خورده و به شکل یک مشبک درآمده اند، تشکیل شده است، از این محصول به دلیل سرعت بالا در انجام کار استفاده زیادی میشود. در این نوشتار برای شما مزایای استفاده از توری مش جوشی را بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

توری مش جوشی

توری مش جوشی

توری مش جوشی یکی از سازه های پرکاربرد است. این توری به شکل یک شبکه است که از استحکام بالایی برخوردار است. توری مش جوشی از دو ردیف میلگرد یا مفتول که به صورت عمودی و افقی روی هم قرار گرفته اند، تشکیل شده است. محل تلاقی میلگردهای افقی و عمودی با همدیگر جوش داده می شوند (که در این صورت به آن توری مش جوشی می گویند) یا توسط سیم مفتولی یا فولادی به همدیگر تابیده می شوند(که در این صورت به آن توری مش غیرجوشی می گویند).

چشمه

زمانی که میلگردها به هم جوش داده شوند، یک شکل هندسی مربع شکل بین میلگردها ایجاد می شود که به آن چشمه می گویند. معمولا توری مشی جوشی را با ضخامت میلگرد و همچنین ابعاد چشمه ها می شناسند. همان طور که گفتیم مش جوشی علاوه بر میلگرد از مفتول نیز ساخته می شود که در این صورت از سیم فولاد ضد زنگ (استیل استنل) یا فولاد سیاه برای ساخت توری مشی کمک گرفته می شود.

چرا استفاده از توری مش جوشی زیاد شده است؟

استفاده از توری مش جوشی بسیار زیاد است. چرا؟ در این بخش ما به شما می گوییم چرا توری مشی در صنایع مختلف بسیار زیاد استفاده می شود. در کشورهای در حال توسعه مانند ایران که نیاز روزافزونی به ساخت و ساز است، بهترین گزینه برای پی ریزی ساختمان ها، صنایع پتروشیمی، صنایع کشاورزی، صنایع راه سازی و سدسازی، چیزی نیست به جز توری مش جوشی.

توری مش جوشی به دلایل زیادی در صنایع مختلف به کار می رود. یکی از مهمترین دلایل استفاده از آن مقرون به صرفه بودن قیمت توری مش و هزینه کم نگهداری و اجرای آن است. همیشه و در هر حال قیمت و بودجه بندی کار برای کارفرمایان و مشتریان حرف اول را می زند؛ از این رو باید شما هم این نکته را در نظر داشته باشید که سازه توری مش مانند یک معجزه برای کاهش قیمت عمل کرده است؛ زیرا هم استحکام و مقاومت لازم را فراهم می کند و هم هزینه جابه جایی، اجرا، نگهداری پایینی دارد.

در ضمن توری مش نه تنها این مزیت ها را به همراه دارد، بلکه در ابعاد و سایزهای مختلفی به کار می رود، زیرا برای هر مکانی که نیاز به استحکام سازی دارید، بسته به میزان مقاومتی که مد نظر دارید، می توانید از یکی از انواع توری مش جوشی استفاده کنید.

مزایای توری مش جوشی

در زیر برخی از مهمترین مزیت های توری مش جوشی را برشمردیم.

  • استحکام بسیار بالای توری مش جوشی

مش جوشی یک صفحه فلزی مشبک است که یا از میلگرد ساده یا آجدار یا از مفتول ساخته شده است. به طور عمده توری مشی از میلگرد ساده و آجدار ساخته می شود به همین دلیل است که استحکام و مقاومت بسیار بالایی را به همراه دارد. میلگردهای ساده و آجدار در قطر و ضخامت های متنوعی در بازار پیدا می شوند، که شما می توانید برحسب نیاز خود یکی از انواع توری مش را انتخاب کنید.

همچنین به دلیل اینکه محل تلاقی میلگردها (راس چشمه ها) به هم جوش می خورند، در نتیجه شما با سازه ای بسیار محکم رو به رو هستید که امکان لق زدن آن صفر است. به عبارتی ایستایی و امنیت آن بالا است. حال متوجه شدید که چرا از توری مشی جوشی برای مسلح کردن بتن در فونداسیون ساختمان و اماکنی که به حفاظت و امنیت بیشتری نیاز است، استفاده می شود؟

به صورت خلاصه:

علت اینکه توری مش جوشی بسیار مستحکم است این است که از میلگرد برای آن استفاده شده و همچنین محل تلاقی میلگردها یا راس چشمه ها جوشکاری شده اند. به همین دلیل توری مش جوشی به هیچ وجه جابه جا نشده و لق نمی زند.

  • قابلیت سفارشی سازی توری مشی

توری مشی را می توان برحسب نیاز و سلیقه مشتری سفارشی سازی کرد. شما می توانید طرح های متنوعی برای توری مش سفارش دهید و اگر  با PVC پوشش داده شود، توری مش یک ظاهر زیبا پیدا می کند. توری مشی نه تنها در صنعت ساختمان سازی بلکه در صنایع مختلفی مانند راه سازی، سدسازی، صنایع پتروشیمی، صنایع غذایی و دامپروری، صنایع معماری داخلی و دکوراسیون و.. استفاده می شود. زمانی که صحبت از دکوراسیون می شود، آنگاه باید سلیقه را در ساخت توری مش دخیل کرد.

| شما می‌توانید در سایت آداک فلز از قیمت روز افزون پروفیل ها، آهن آلاتی نظیر تیرآهن و میلگرد و نبشی و ناودانی و غیره آگاه شوید و در کمترین زمان بدون نیاز به واسطه اقدام به خرید نمایید.

  • افزایش بهره وری و کاهش وابستگی به نیروهای ساختمانی با کمک توری مش جوشی

افزایش بهره وری و کاهش وابستگی به نیروهای ساختمانی با کمک توری مش امکان پذیر است، زیرا زمانی که شما از توری مش استفاده می کنید، نصف هزینه کار را کم می کنید. اما چرا؟ به این دلیل که توری مش از پیش ساخته شده است و کافیست براساس آن اندازه دقیق مفتول آرماتوربندی تعیین شود.

اگر از توری مش برای تقویت فوندانسیون استفاده نشود، باید از میلگرد برای تقویت بتن استفاده شود که این کار هزینه بر است و نیاز به نیروی انسانی برای اجرای میلگردها است. اما اگر توری مش استفاده شود، هزینه تقویت بتن ریزی کم می شود و سرعت اجرای کار نیز افزایش می یابد.

  • توری مش جوشی به افزایش سرعت ساخت و ساز کمک می کند

احتمالا بدانید که از مش برای تقویت دیوار برشی، تیرچه، فوندانسیون و … استفاده می شود. زمانی که از یک سازه آماده برای ساخت و ساز استفاده شود، مسلما سرعت ساخت ساز افزایش پیدا می کند. اما اگر قرار باشد برای تقویت موارد نام برده از میلگرد استفاده شود، هم هزینه ساخت و ساز افزایش پیدا می کند و هم اینکه زمان اجرای پروژه طولانی می شود.

| جهت اطلاع از قیمت روزانه آهن آلات ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

  • وزن سبک و استحکام بالای توری مش جوشی (تناقض یا واقعیت!)

توری مش استحکام و مقاومت بسیار بالایی دارد که برای فوندانسیون ساختمان، سد سازی، پل سازی، تونل سازی، صنایع پتروشیمی (که حرارت و فشار به دلیل به دلیل فرآوری نفتی زیاد است) مورد استفاده قرار می گیرد. اگر قرار بر این بود که توری مش استحکام یا مقاومت کمی داشته باشد، آنگاه برای این صنایع مهم مورد استفاده قرار نمی گرفت. اما در عین حال که توری مشی یک سازه مستحکم است، وزن سبکی دارد.

وزن سبک توری مشی بسیار مزیت خوبی است زیرا هم سرعت اجرا و پیاده سازی را افزایش می دهد و هم اینکه حمل و نقل آن آسان و ساده است. تخلیه و نصب آسان توری مش در محل ساخت نیاز به نیروی انسانی کمتر داشته و هزینه های جابه جایی کمتری نیز می طلبد، پس همه این ها در نهایت به کم شدن هزینه ساخت و ساز کمک می کند.

منبع خبر مزایای توری مش جوشی را می دانید؟ : فارس

شرکت آداک فلز ایرانیان (آهن حسینی) با بیش از 20 سال سابقه در زمینه فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی تحت نظر کادر مجرب برای دسترسی هرچه راحت تر شما اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است. ما آماده قرار داد با شرکت ها و تامین کلیه اقلام مورد نیاز شما هستیم.
ما نازلترین قیمت، سرعت در تحویل، ضمانت اصالت کالا و پشتیبانی 24 ساعته را ارمغان آورده‌ایم.

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید