میلگرد ترانس چیست؟

همانطور که مستحضر هستید، میلگرد از پرکاربردترین مصالح بکار رفته در ساخت و ساز می‌باشد. امروز یکی از انواع آن را بررسی می‌کنیم که میلگرد ترانس می‌باشد.

همراه ما تا پایان مقاله باشید.

میلگرد ترانس چیست؟

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم، میلگرد یکی از مصالح پراستفاده در صنعت ساخت و ساز است که برای مهندسین سازه بسیار حائز اهمیت است چرا که زیر بنای هر ساختمان است.

ما در مقاله های قبل در آداک فلز به طور مفصل و گسترده به انواع میلگرد و کاربردهای رایج آن در ساختمان سازی اشاره کردیم. برای آشنایی با موارد اشاره شده بر روی آن کلیک کنید یا به قسمت اخبار و مقالات سایت رجوع کنید. حال نوبت به میلگرد ترانس رسیده است که نام کامل آن ترانسمیسیون می‌باشد

شاید کاربرد میلگرد ترانس را مشابه با سایر میلگردها بدانید که برای استفاده در بتن جهت جبران مقاومت کششی پایین قرار می‌گیرد اما در نوع ترانس به گونه ای دیگر است.

حال شاید برای شما سوال پیش بیاید پس برای چه مکان هایی و در چه جهتی استفاده می‌شود. باید بگوییم وقتی برای مهندسین سازه زیبایی و ظاهر آن مکان حائز اهمیت باشد. البته فقط به اینجا ختم نمی‌شود و در موارد زیر نیز کاربردی است.

 • تقویت سازه
 • شبکه بندی
 • موارد تزئینی (مانند فرفورژه)

شما می‌توانید در سایت آداک فلز از قیمت روز افزون آهن آلات نظیر تیرآهن و میلگرد و نبشی و … آگاه شوید و در کمترین زمان بدون نیاز به واسطه اقدام به خرید نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

"<yoastmark

| جهت اطلاع از قیمت روزانه آهن آلات ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

بررسی میلگرد ترانسمیسیون (ترانس)

همانطور که در مقاله های قبل اشاره کردیم میلگردها به دو نوع ساده و آجدار تقسیم می‌شوند و نوع ترانس بدو آج می‌باشد.(برخورداری از سطحی کاملا صاف و صیقلی  در طول بین سه تا شش متر و قطری بین 10 تا 60 میلی متر می‌باشد) که نحوه تهیه و تولید آن به دو صورت زیر می‌باشد.

 1. روغنی
 2. کششی

حال خود میلگرد ترانسمیسیون از انواع متنوعی برخوردار می‌باشد که هر کدام در صنعت و ساخت و ساز کاربرد های فراوان دارند.

و منظور ما از این تنوع در چونگی نحوه ساخت آن ختم می‌شود که روش های گوناگونی برای تهیه و تولید آن وجود دارد مانند روش نورد گرم که در نهایت به پولیش (تک مرحله یا طی چند مرحله)سطح آن ختم می‌شود.

در کارخانه های ایرانی با توجه به استانداردهای روسیه، این محصول از طریق روش ریخته گری و طبق مطلب بالا به صورت تک پولیشه یا چند پولیشه (معمولا دو پولیشه به تهیه و تولید می‌رسد)

انواع میلگرد ترانسمیسیون

 • میلگرد ترانسمیسیون شش پر
 • میلگرد تسمه ترانسمیسیون
 • میلگرد ترانس بلبرینگ خور
 • میلگرد چهار پهلو ترانسمیسیون
 • میلگرد ترانسمیسیون مفتول
 • میلگرد ترانسمیسیون سنگ خورده
 • میلگرد ترانسمیسیون تک پولیش
 • میلگرد ترانسمیسیون دو پولیش
نتیجه گیری:

این نوع از میلگرد به نوعی از میلگردها می‌گویند که در طی فرآیند تولید آن، سطح مربوطه صیقل داده می‌شود.

ممنون که همراه ما تا پایان این مقاله بودید.

شرکت آداک فلز ایرانیان (آهن حسینی) با بیش از 20 سال سابقه در زمینه فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی تحت نظر کادر مجرب برای دسترسی هرچه راحت تر شما اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید