نکات ایمنی جوشکاری که لازم است بدانید

نکات ایمنی جوشکاری که لازم است بدانید. جوشکاری یک هنر است که به تلاش و تمرین زیادی احتیاج دارد. جوشکاری مانند هر فعالیت لذت‌بخش دیگری هیجان خاص خود را دارد. به‌گونه‌ای که ممکن است با هیجان ناشی از آن دچار بی‌دقتی و اشتباهاتی شوید که به قیمت جانتان تمام شود.

در انواع مختلف جوشکاری دو نوع اشعه غیر مرئی تولید می‌شود که به پوست و چشم شما آسیب می‌رساند. این اشعه‌ها شامل اشعه ماورا بنفش و اشعه مادون قرمز است. بنابراین هنگام جوشکاری ملزم به رعایت نکات ایمنی هستیم تا هم از خود و هم دستگاه جوش در برابر خطرات احتمالی حفاظت شود. عدم رعایت این نکات موجب بروز حوادث جبران ناپذیر جانی و مالی خواهد شد.

ما در این مقاله در انتخاب تکنیک‌های مناسب و ایمن برای جوشکاری به شما کمک می‌کنیم. پس در ادامه متن با ما همراه باشید.

ایمنی اولیه

ایمنی حرف اول را می‌زند. با یادگیری نحوه صحیح استفاده از ابزارها در هر مرحله از فرآیند جوشکاری، اقدامات کافی را برای ایمنی خود انجام دهید.

 لباس‌ها، صورت و چشم‌هایتان را ایمن کنید

در جوشکاری‌های کوچک برای مصون ماندن از اثر اشعه روی چشم و پوست صورت، باید از نقاب‌های دستی استفاده کرد. اما برای جوشکاری‌های طولانی باید از نقاب‌هایی که به‌وسیله یک حلقه قابل تنظیم قرار گرفته روی سر، استفاده کرد. همچنین توصیه می‌شود از لباس ایمن شده از مواد مقاوم در برابر شعله استفاده کنید. اگر آلودگی صوتی در سطح بالایی قرار دارد از گوش بند یا گوش‌گیر استاندارد استفاده کنید.

محل کار را تمیز نگه دارید

نمی‌توان از ایمنی محیط کار تمیز و حرفه‌ای غافل شد. این کار فرایند جوشکاری را آسان می‌کند و یک فرایند جوشکاری عالی و حرفه‌ای را برای شما به ارمغان می‌آورد. بنابراین همه مواردی را که ممکن است باعث ایجاد مزاحمت شوند از محیط دور کنید. اجازه ندهید چیزی بر ظاهر محصول نهایی شما تأثیر بگذارد.

قبل از فرایند جوشکاری تحقیقات لازم را انجام دهید

انجام تحقیقات لازم قبل از انجام هرگونه فرایند جوشکاری، برخی از مشکلات شما را حل می‌کند. پس بهترین تکنیک را برای موادی که می‌خواهید جوش دهید استفاده کنید. اگر مواد، ابزار و مهمتر از همه مهارت و تجربه جوشکاری چنین مصالحی را ندارید، اقدام به جوشکاری نکنید.

آرامش خود را حفظ کنید

آرامش هنگام جوشکاری نه تنها نقش مهمی در ایمنی شما دارد، بلکه می‌تواند در کیفیت کار شما نیز تاثیر فوق‌العاده‌ای داشته باشد.

از متخصصان جوشکاری کمک بگیرید

به‌عنوان یک فرد تازه کار در جوشکاری لازم است که یک مافوق داشته باشید و از آن کمک بگیرید. بهترین شخص برای کمک، جوشکاران حرفه‌ای و علاقمندانی است که سالیان طولانی در تجربه جوشکاری داشته‌اند. سعی کنید تا آنجا که می‌توانید تجربه کنید اما مراقب باشید که سلامت خود را به خطر نندازید.

بر پروژه‌هایی کار کنید که احساس خوبی به شما دهد

احساس راحتی، شما را به انجام کارهای بیشتر ترغیب می‌کند. باید اولین پروژه‌های جوشکاری را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که لذت، شادی و رضایت را برای شما به ارمغان آورد. ما به شما اطلاعات کافی یاد خواهیم داد تا بتوانید کار جوشکاری خود را آغاز کنید. البته به شما توصیه می‌کنیم خودتان تجربه کنید تا بیشتر یاد بگیرید.

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید