چهار پهلو چیست و کاربرد آن

چهار پهلو نوعی پروفیل باز می باشد که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. چهارپهلو هابه خاطر توپر بودنشان از ایمنی و مقاومت بالایی برخوردار می باشند. برای ساختن پروفیل ها از مواد اولیه متفاوت، حتی آهن قراضه ها استفاده می کنند.به همین جهت قیمت این پروفیل ها به نسبت مناسب اند.در اینمقاله میخواهیم درباره ی چهار پهلو چیست و کاربرد آن توضیح بیشتری دهیم.

 

چهار پهلو چیست کاربرد آن

بیشتر بخوانید: برای دانستن کاربرد فلزات در مجسمه سازی روی لینک کلیک کنید.

چهار پهلو چیست و کاربرد آن :

چهار پهلو ها نوعی پروفیل باز هستند که دارای استحکام و مقاومت بالایی می باشند و همچنین شکل ساده چهار ضلعی تو پر دارند.

از ویژگی های این چهار پهلو ها : استحکام زیاد – سطح مقطع و صاف آن – شکل پذیری عالی – قابلیت انواع جوش کاری و تراش کاری .

مواد اولیه برای ساخت این پروفیل ها فلزات  و آلیاژ های متفاوت مانند : آلمینیوم ،فولاد ، آلیاژ فولاد_کربن، آلیاژ فسفر_برنج ، آلیاژ مس_بریلیوم استفاده می شود.

وجود این مواد ها در پروفیل ها باعث خاص بودن آن می شود.

عوامل زیادی بر قیمت پروفیل ها تاثیر گذارند مانند : نوع – جنس مواد اولیه -کیفیت تولید – اندازه – ضخامت . علاوه بر اینها قیمت ارز و فولاد تاثیر مستقیمی دارند.

کاربرد چهار پهلو :

از پروفیل های چهار پهلو در صنعت ساخت و ساز و همچنین صنایع حمل و نقل ،راه آهن ،فرفوژه رستوران و تالار ها ،وسایل تزیئنی و ساخت نگهدارنده تیغه های برش و … استفاده می شود.

 

چهار پهلو

معرفی انواع چهار پهلو :

 

1)چهار پهلو ترانس

2)چهار پهلو فابریک

چهار پهلو ترانس و چهار پهلو فابریک جزء انواع مرغوب و باکیفیت هستند.

پروفیل های چهار پهلو بر اساس روش تولید به 3 دسته تقسیم می شوند : 1) چهار پهلو نوردی یا نرمال  2) چهارپهلو ترانس 3) چهار پهلو فابریک

برای اطلاع از آخرین اخبار آهن و محصولات ساختمان سازی ما را در صفحه مجازی اینستاگرام دنبال کنید.

چهار پهلو ترانس :

برای تولید پروفیل های چهار پهلو ترانس، اول شمش های فولادی را در کوره های مخصوص ذوب می کنند و بعد به روش ریخته گری فرم می دهند. سپس آنها را به اندازه های تعیین شده برش می دهند و باز در کوره های مخصوص قرار می دهند تا با حرارت دیدن برای نورد کردن آماده شود. این مرحله یعنی نورد کردن چندین بار تکرار می شود. در آخر برای چهار گوش کردن آن آنها را از غلتک عبور می دهند.

برای ایجاد پروفیل‌ های چهار پهلو ترانس باید سطح پروفیل‌ های نرمال چند بار پرداخته شوند. طی فرآیندهای سنگ ‌زنی و پولیش‌ کاری این کارصورت می گیرد، و محصول نهایی سطحی کاملاً براق و صیقلی دارد.

بخاطر اینکه این پروفیل ها چهار پهلو سطح ویژه ایی دارند در صنایع مختلف که ظاهر و دقت بالایی دارد استفاده می شود. مثلا : ساخت نرده، مغزی درب و ساخت حفاظ .

چهار پهلو ترانس

 

چهارپهلو فابریک :

همانطور که در متن قبل گفتیم در تولید چهار پهلو نوردی و ترانس از شمش های فولادی که ناخالصی دارند استفاده می شود، اما در تولید چهار پهلو فابریک از شمش های خالص استفاده می شود که همین مورد باعث کیفیت و مرغوبیت بالای آن می شود. سایز چهار پهلو های فابریک بر اساس استاندارد های کارخانه ارائه می شود.

 

چهار پهلو فابریک

آداک فلز عرضه کننده کلیه آهن آلات ساختمانی، آماده ارسال به سراسر کشور جهت اطلاعات بیشتر باما در ارتباط باشید.

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید