کاربرد میلگرد حرارتی چیست؟

همانطور که مستحضر هستید، میلگرد از پرکاربردترین مصالح بکار رفته در ساخت و ساز می‌باشد. امروز قصد بررسی کاربرد میلگرد حرارتی را داریم. همراه ما تا پایان مقاله باشید.

کاربرد میلگرد حرارتی چیست؟

قبل از اینکه به بررسی کاربرد میلگرد حرارتی در ساختمان سازی بپردازیم، بهتر است کمی درباره این محصول سخن بگوییم.

میلگرد حرارتی نوعی از میلگرد نمی‌باشد اما به دلیل کاربرد و شیوه استفاده آن به این صورت نام گذاری شده است.

| ما در مقاله های قبل در آداک فلز به طور مفصل و گسترده به انواع میلگرد و کاربردهای رایج آن در ساختمان سازی اشاره کردیم. برای آشنایی با موارد اشاره شده بر روی آن کلیک کنید یا به قسمت اخبار و مقالات سایت رجوع کنید.

شاید بتوان این طور گفت که مهندسین سازه امروزه به دلیل نگرانی از شکننده بودن بتن در زمان انبساط به این نوع میلگرد روی آوردند. چرا که در سازه هایی که در آنها سقفی از جنس بلوک و تیرچه باشد، این امر شایع می‌باشد. به همین منظور جلوگیری از این انقباض و انبساط نیازمند میلگرد حرارتی می‌باشد.

لازم به ذکر است نام دیگر این محصول در بین مهندسین سازه و افرادی که در کسب و کار ساختمانی مشغول به کار هستند، میلگرد افت و حرارت نامیده می‌شود.

| شما می‌توانید در سایت آداک فلز از قیمت روز افزون آهن آلات نظیر تیرآهن و میلگرد و نبشی و … آگاه شوید و در کمترین زمان بدون نیاز به واسطه اقدام به خرید نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

کاربرد میلگرد حرارتی چیست؟

کاربرد میلگرد حرارتی چیست؟

بررسی کاربرد میلگرد حرارتی

نحوه شکل گیری این محصول به این گونه است که طبق آن مراحل زیر طی می‌ شود.

در ابتدا بر اثر ترکیب شدن سیمان و آب یک واکنش شیمیایی رخ می ‌دهد که به آن واکنش هیدراسیون سیمان نیز گویند.

سپس با توجه به واکنش رخ داده و به منظور جلوگیری از شکنندگی و ترک خوردگی سقف  این میلگردها در تعدادی مشخص و در فاصله ای معین در لا به لای بتن قرار می ‌دهند.

که همین امر سبب می ‌شود که کاربرد میلگرد حرارتی طبق مطالب گفته در قسمت بالا از وقوع انقباض و انبساط بتن جلوگیری به عمل بیاورد.

نکته ای که حائز اهمیت می‌ باشد این است که مهندسین سازه و همچنین پیمانکاران ساختمان باید توجه نمایند که این نوع میلگردها از قطر کمتری برخوردار هستند و از آن جایی که به صورت افقی می‌باشند همین امر سبب می‌شود که از مقاومت کمتری نیز برخوردار شوند.

حال شاید برای شما سوال شود که چگونه مهندسی ساز از وقوع آن جلوگیری می‌کنند؟

در جواب باید اینطور گفت که بعد از کارگزاری و نصب میلگرد حرارتی باید به فشار وارده بر آن دقت نمود که موجب خمش نشود. چرا که این محصول بخشی از بار ساختمان را تحمل می‌کند.

بررسی کاربرد میلگرد حرارتی 

بررسی کاربرد میلگرد حرارتی

| جهت اطلاع از قیمت روزانه آهن آلات ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

میلگرد حرارتی و ویژگی های کاربردی آن

حال که درباره این محصول اطلاعات لازم را دارید، باید بگوییم در بین مهندسین سازه اختلاف نظری درباره استفاده و عدم استفاده از آن وجود دارد. برخی بر این عقیده هستند که وجود آن لازمه ساختمان سازی ، آن هم در جهت بالا بردن استحکام بتن می‌باشد. اما عده ای دیگر بر این باور هستند الزامی به استفاده از این محصول نیست چرا که وجود آن سبب بالا رفتن هزینه و همچنین اتلاف وقت می‌شود.

اما همچنان مزایای آن بیشتر از معایب آن می‌ باشد. چرا که وجود آن سبب افزایش استکام سازه و همچنین به حداقل رساندن خطر فروریختن سقف در هنگام آتش‌سوزی و زلزله می‌باشد.

  • مقاومت در برابر جمع شدگی بتن
  • پیشگیری از ایجاد ترک در بتن سقف بعد از بتن ریزی
  • مقاومت در برابر تنش های ناشی از حرارت
  • جلوگیری از ایجاد ترک های عریض
  • جلوگیری از انبساط و انقباض بالای بتن
(کاربرد میلگرد حرارتی)

(کاربرد میلگرد حرارتی)

ممنون که همراه ما تا پایان این مقاله بودید. امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید واقع بوده باشد.

شرکت آداک فلز ایرانیان (آهن حسینی) با بیش از 20 سال سابقه در زمینه فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی تحت نظر کادر مجرب برای دسترسی هرچه راحت تر شما اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید