کاهش قابل توجه مصرف فولاد در ایران

کاهش قابل توجه مصرف فولاد در ایران

طبق آمار، در مجموع ۱۲ ماهه سال ١۴٠٠ علیرغم اینکه بخش قابل توجهی از میزان تولید انواع فولاد از ابتدای زنجیره (شمش فولاد) تا محصولات فولادی صرف مصارف داخلی شده است، اما این میزان مصرف نسبت به مدت مشابه سال ١٣٩٩ کاهش ۴ تا ۱۶ درصدی داشته است.

بر اساس آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار ایسنا قرار گرفته، طی ۱۲ ماهه سال ١۴٠٠ بالغ بر ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تن شمش فولادی (اسلب، بیلت و بلوم) تولید شده که ۲۰ میلیون و ۲۲۹ هزار تن آن با کاهش ۱۶ درصدی نسبت به مصرف ظاهری آن در ۱۲ ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۹ صرف داخل شده است. در مجموع یکساله ١٣٩٩ میزان مصرف شمش فولاد معادل ۲۴ میلیون و ۹۵ هزار تن ثبت شده است.

| شما می‌توانید در سایت آداک فلز از قیمت روز افزون پروفیل ها، آهن آلاتی نظیر تیرآهن و میلگرد و نبشی و ناودانی و غیره آگاه شوید و در کمترین زمان بدون نیاز به واسطه اقدام به خرید نمایید.

از این میزان ۲۰ میلیون و ۲۲۹ هزار تن شمش مصرف شده در کشور ۱۱ میلیون و ۵۶۸ هزار تن آن مختص بیلت‌ و بلوم (با کاهش ۱۹ درصدی نسبت به ۱۴ میلیون و ۲۴۵ هزار تن مصرفی در سال ۱۳۹۹) و هشت میلیون و ۶۶۱ هزار تن مختص اسلب (با کاهش ۱۲ درصدی نسبت به ۹ میلیون و ۸۵۰ هزار تن مصرفی در سال ۱۳۹۹) بوده است.

در سالی که گذشت، در مجموع ۱۱ میلیون و ۲۰۶ هزار تن کل مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی و سایر مقاطع) تولید شد که هشت میلیون و ۴۵۲ هزار تن آن در داخل مصرف شده است. مصرف ظاهری فولاد در سال ١٣٩٩، ۹ میلیون و ۴۸۷ هزار تن ثبت شده است که ۱۱ درصد بیشتر از میزان در سال ۱۴۰۰ است.

کاهش قابل توجه مصرف فولاد در ایران

کاهش قابل توجه مصرف فولاد در ایران

از میزان کل مقاطع طویل فولادی مصرفی در مجموع یکساله ۱۴۰۰، بالغ بر یک میلیون تن سهم تیرآهن، شش میلیون و ۶۴۸ هزار تن سهم میلگرد و ۶۷۵ هزار تن سهم نبشی، ناودانی و… بوده است که به ترتیب میزان مصرف‌ها نسبت به سال ۱۳۹۹ برای تیرآهن یک درصد بیشتر شده اما برای میلگرد ۱۳ درصد و برای نبشی، ناودانی و… دو درصد کاهش یافته است.

مصرف ظاهری کل مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، ورق سرد و ورق پوششدار) نیز در مدت مذکور سال گذشته (١۴٠٠) نسبت به ۱۲ ماهه سال ١٣٩٩، هفت درصد کمتر شده و از بالغ بر ۹ میلیون تن به هشت میلیون و ۴۱۵ هزار تن رسیده است.

از ابتدای فروردین تا پایان بهمن‌ماه، تولید محصولات فولادی نیز معادل ۱۹ میلیون و ۶۳۵ هزار تن ثبت شده که ۱۷ میلیون و ۷۰۰۰ تن آن به مصرف داخلی اختصاص یافته است و بدین ترتیب نسبت به مصرف ظاهری آن در سال سال ١٣٩٩ که ١۸ میلیون و ۸۳۱ هزار تن بوده، ۱۰ درصد کاهش مصرف را رقم زده است.

| جهت اطلاع از قیمت روزانه آهن آلات ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

بر اساس آمار کمترین میزان افت مصرف ظاهری فولادی‌ها در این مقایسه آماری متعلق به تولید آهن اسفنجی است که با کاهش چهار درصدی، در مجموع ۱۲ ماهه سال ١۴٠٠ به ۲۹ میلیون و ۲۷۳ هزار تن رسیده است. میزان مصرف ظاهری این محصول معدنی در سال ١٣٩٩ معادل ۳۰ میلیون و ۳۴۶ هزار تن ثبت شده است.

منبع خبر کاهش قابل توجه مصرف فولاد در ایران : ایسنا

شرکت آداک فلز ایرانیان (آهن حسینی) با بیش از 20 سال سابقه در زمینه فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی تحت نظر کادر مجرب برای دسترسی هرچه راحت تر شما اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است. ما آماده قرار داد با شرکت ها و تامین کلیه اقلام مورد نیاز شما هستیم.
ما نازلترین قیمت، سرعت در تحویل، ضمانت اصالت کالا و پشتیبانی 24 ساعته را ارمغان آورده‌ایم.

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید