فولادی‌ها ۸ میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور دارند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، فولادی‌ها ۸ میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور دارند. همراه ما تا پایان این خبر باشید.

فولادی‌ها ۸ میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور دارند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، ­رسول خلیفه سلطانی ­­با اشاره به برخی اظهارنظر‌ها در انتقاد به عرضه محصولات در بورس کالا بر مبنای نرخ ارز­ گفت:

جداکردن قیمت محصولات فولادی از قیمت‌های جهانی و نرخ ارز اساسا بی معناست.

فراموش نکنید بخشی از مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز صنعت فولاد وارداتی است و فولادی‌ها بابت تامین نیاز خود ارز، هزینه می‌کنند. اما قیمت فولاد در بورس کالا بر مبنای قیمت‌های جهانی تعیین نمی‌شود و کشف قیمت بر اساس عرضه و تقاضا صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد:

در نظر داشته باشید که ارزش محصولات تولیدی صنعت فولاد در کشور سالانه حدود ۱۸ میلیارد دلار است که حدود ۸ میلیارد دلار آن راهی بازار‌های صادراتی شده و حدود ۱۰ میلیارد دلار آن در بازار داخلی عرضه می‌شود.

| شما می‌توانید در سایت آداک فلز از قیمت روز افزون آهن آلات نظیر تیرآهن و میلگرد و نبشی و … آگاه شوید و در کمترین زمان بدون نیاز به واسطه اقدام به خرید نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

خبر فولادی‌ها ۸ میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور دارند

خبر فولادی‌ها ۸ میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور دارند

اگر به هر ترتیب شرایطی فراهم آوریم که تولید کننده، منفعتی از تولید و فروش محصول خود نبرد، صنعت فولاد به تعطیلی و نابودی کشانده می‌شود و علاوه بر آنکه ارزآوری این صنعت را از دست داده‌ایم، باید هر ساله بابت تامین نیاز بازار داخل به فولاد نیز ارز مصرف کنیم. برخی ادعا‌ها در فضای مجازی فقط منجر به نابودی صنعت خواهد شد.

بازار‌های صادراتی

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد تصریح کرد:

صنعت فولاد، مس، آلومینیوم یا سایر کامودیتی‌ها، صنایعی کاملاً تخصصی هستند که برای راه اندازی، تولید انواع مختلف محصول و ورود محصولات به بازار‌های صادراتی و… سال‌ها تلاش شده و سرمایه‌گذاری سنگینی هم صورت گرفته و تعجب می‌کنم از اینکه عده‌ای، بدون داشتن هیچ‌گونه دانش و تخصص در این حوزه در خصوص قیمت‌گذاری در این صنعت اظهار نظر می‌کنند!

خبر(فولادی‌ها ۸ میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور دارند)

خبر(فولادی‌ها ۸ میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور دارند)

| جهت اطلاع از قیمت روزانه آهن آلات ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید.

افزایش نرخ محصولات فولادی

خلیفه سلطانی خاطرنشان کرد:

افزایش نرخ محصولات فولادی در بورس کالا خود معلول تورم است و ضمنا تجربه نشان داده قیمت محصولات فولادی در بورس کالا همواره با یک وقفه زمانی نسبت به تورم و افزایش قیمت‌های جهانی واکنش نشان می‌دهد.

کافی است نگاهی به افزایش قیمت کالا‌های مختلف در کشور داشته باشیم تا متوجه شویم اتفاق غیر منتظره‌ای در بازار فولاد رخ نداده است.

ضمن اینکه معتقدم نباید افزایش سرسام آور قیمت مسکن را به افزایش قیمت محصولات فولادی گره زد. سهم فولاد در بهای تمام شده ساختمان، سهم چندان با اهمیتی نیست و نمی‌تواند توجیه کننده افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن باشد.

(فولادی‌ها ۸ میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور دارند)

(فولادی‌ها ۸ میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور دارند)

منبع خبر فولادی‌ها ۸ میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور دارند: خبرگزاری صداوسیما

شرکت آداک فلز ایرانیان (آهن حسینی) با بیش از 20 سال سابقه در زمینه فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی تحت نظر کادر مجرب برای دسترسی هرچه راحت تر شما اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی نموده است.

اطلاعات درون این صفحه
مزایای ورق برشی
وبلاگ
adakfelez

ورق برشی

ورق برشی یک ماده یا جنسی است که از طریق فرآیند برش و شکل دهی تولید می‌شود. این نوع ورق‌ها از مواد مختلفی مانند فلزات،

ادامه »
گل میخ
وبلاگ
adakfelez

گل میخ

گل میخ برای سقف عرشه فولادی یکی از بهترین راه‌های اتصال و محکم کردن سازه‌های فلزی است. گل میخ‌ها با استفاده از یک دستگاه خاص

ادامه »
سوراخ کاری ورق
وبلاگ
adakfelez

سوراخ کاری ورق

سوراخ کاری ورق یک فرآیند فلزکاری است که در آن سوراخ‌هایی با شکل و اندازه مشخص در ورق فلزی یا سایر مواد ایجاد می‌شود. این

ادامه »

به دلیل نوسانات قیمت لطفا تماس بگیرید